Różnica między odtwarzaczami


(Mathew) #1

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić mp4. Na allegro natnąłem się na dwa takie same produkty o innej cenie i marce. Chodzi mi tu o http://www.allegro.pl/item940986547_mp4 ... s_24h.html firmy Pentagram i ten sam produkt http://www.allegro.pl/item919734572_mp4 ... _cale.html (tańszy) firmy samsung. Z danych technicznych wynika, że produkty różnią się tylko w małym stopniu (np. różnicą kilku dB). I mam pytanie, czy w przypadku Pentagramu płąci się dodatkowo 100zł za firmę?


(skrzek) #2

Pentagram nie jest świetną marką więc ciężko mówić o tym że płaci się za firmę, nie zmienia to jednak faktu, że nie ma większych problemów z ich gwarancją (często wymiana, czasem nowy firmware)

Co do różnić wielkości kilku dB - może nie była by wielka gdyby skala decybelowa nie była skalą logarytmiczną, a liniową :wink:


(Mathew) #3

Czyli Twoim zdaniem lepiej zapłacić to 100 zł więcej?


(skrzek) #4

wydaje mi się że warto zakupić odtwarzacz odtwarzający jak najwięcej formatów muzycznych, oraz o dobrych parametrach technicznych. ponad to na ogół należy doinwestować w słuchawki - gdyż dają dużo lepszy dźwięk niż te które są najcześciej w zestawie.

zwróć uwagę na Vedię - to przyzwoite odtwarzacze w dobrej cenie.