Roznica miedzy wersja ostateczna a build 5840

(Portal) #1

Witam

Czy ktos z Was sie orientuje czy wersja 5840 duzo zawiera bledow w porownaniu z ostateczna wersja 6000 ? ( czy moze wersja 6000 to tylko kosmetycznie poprawiona wersja 5840 ? )

(sCooBy^) #2

Obawiam się że to tylko wiedzą w Microsofcie...

(Portal) #3

ale tak z obesrwacyjnego punktu widzenia :slight_smile: tzn opienie osob ktore uzywaly 5840 a teraz jada na 6000 - czy jest duza roznica wydajnosciowa , czy jakies bledy wystepowaly w 5840 a juz ich nie ma w 6000 ?

(sCooBy^) #4

Jest szybszy i ma pare ładnych nowych ikonek i nowe dźwięki.

(aero) #5

spora, vista 5840 uruchamiała się 64 sek u mnie , a finalna na tym samym 44 sek :stuck_out_tongue:

Nowe ikonki, dźwięki, jednak bootskin pozostał ten sam, to znaczy ...w finalnej viście, jeśli chcecie zobaczyć ładniejszy bootscreen trzeba włączyć no GUI boot

(Portal) #6

bardziej chodzilo mi stabilnosc :slight_smile:

jestem troche zaskoczony bo na nowym dysku zainstalowalem sobie wersje 6000 i zauwazylem juz kilka razy blad IE 7.0 (tzn zamknal i otworzyl sie na nowo) w buildzie 5840 zdarzalo sie tez ale nie tak az czesto

A co do szybkosci na moim sprzecie to po dwoch dniah testowania nie zauwazylem az takiej roznicy ( wiec z czystym susmieniem bede mogl oddac dysk koledze a samemu pozostac na 5840)

EDIT

Wlasnie polatalem po zachodnich foach i wycztalem ze ta wersja 5840 to juz bez kosmetycznych poprawek jest wersja 6000. Stabilnosc , szybkosc wersji 5840 porownywalna bardzo mocno z 6000

(Tomasz Wa) #7

Jak w wersji poprzedniej zauwazylem mniejsza wydajnosc w grach i niektorych programach (choc rownierz znaczaco zalezy to od sterownikow ktore posiadamy) i nie zbyt ciekawe metody alokacji plikow w pamieci. Komp ze tak powiem bardziej sie mulil po pewnym czasie, na poczatku bylo ok ale potem sie mulil, w wersji 6000 wogole takie sytuacje nie wystepuja, jest stabilniejsza, szybsza, poprawione ikonki , dzwieki niektore opcje w menu podrzednych, oraz opcje sortowan plikow w poszczegolnych oknach.

(Portal) #8

jau siebie jade na 5840 ale od kumpla pozyczylem pusty dysk , nagralem na niego 5744 i niestety 5744 byl wolniejszy od 5840. ALe na 5744 wgralem (upgrade) wersje 6000 i ta upgradowana wersja 6000 dziala mi tak samo jak 5840 , nie dostrzegam zadnej roznicy

Ale fajna sprawa jest , jak mialem 5744 to ja normalnie aktywowalem (napis na pulpicie i w winver). Jak zrobilem upgrade do 6000 to zostal napis na pulpicie i teraz na tym dysku testowym mam wersje 6000 ale na pulpicie pisze ze to wersja 5744 i Evulation copy :slight_smile: ( tak samo w winver pisze ze evulation copy chociaz juz tutaj build 6000) i teraz sa dwie sprzeczne wersje na jednym systemie :slight_smile: ( i dlatego tez wczesniej w ktoryms tam temacie chcialem sie zapytac czy mozna zmienic ten numer buildu w winver i about)

(sCooBy^) #9

To dziwny ten upgrade był... :mrgreen:

(Portal) #10

powiem ci szczerze ze nie wiem jaka to wersja tej 6000 bo to nie obraz iso tylko wypakowana pliki i katalogi w folderze na HDD Dlatego jakby sie jeszcze udalo zmienic w winver z 6000 na 5744 to by bylo super :slight_smile:

(Tomasz Wa) #11

Gdzies tu na forum jest temat o zamianie numeru wersji. Poszukaj a napewno znajdziesz.

(Portal) #12

sam go pisalem :slight_smile: ale nie stety nie jest tak prosto zmienic wyswietlany numer buildu w okienku winver i w aokinku About.... a szkoda :slight_smile:

No nic jutro oddaje ten pozyczony dysk z vista 6000 upgradowana z 5744 i zostaje na swoim 5840 , przynajmniej legalny system a nie jakas dziwna kompilacja ( z 5744 na 6000) do ktorej mozna sie przyczepic w razie kontroli.

(Tomasz Wa) #13

No fakt zawsze jest juz legalna kopia. :slight_smile:

(sCooBy^) #14

5840 wydano dla Technical Adaptation Program i wcale nie jest legalne używanie go. Poza ty nie można go aktywować kluczem z RC (chyba że stworzysz hybryde)

(Portal) #15

tzn ja mam ja aktywowana ale jak dobrze pamietam to robilem upgrade z wersji 5744 ktora mialem aktywowana.

(sCooBy^) #16

Twoja definicja "upgrada" jest sprzeczna z logiką i praktyką. Nie wiem czy w ogóle taka możliwość aktualizacji z RC2 do 5840 jest możliwa. A gdyby nawet była to po aktualizacji nie możesz mieć aktywnego systemu ponieważ klucze z 5744 nie pasują do 5840 więc nie możesz mieć aktywnego systemu bez klucza. I wydaje mi się że głupoty opowiadasz. Poza tym zachęcam do zapoznania się z tym artykułem http://www.idg.pl/news/103937.htm dodam jeszcze ze tyczy się on tak samo wersji 5840.

(Portal) #17

Glupot nie gadam , z wersji 5744 upgraidowalem do wersji 5840 . Wrsje 5840 sciagnelem z netu. Aktywacja dziala z wersji 5744. Nie wiem czy moja wersja 5840 na plycie jest hybrydowana czy nie.

A teraz co do artykulu to skoro moja byla by hybryda to juz by nie dzialala gdyz minelo juz dawno te 30 dni a windows update mam wlaczone.

I konczymy temat co jak aktywowac itp :slight_smile: Temat jest o porownywaniu oryginalnych wersji dwoch buildow :slight_smile:

(sCooBy^) #18

Poprawka pojawiła się wczoraj więc dopiero zobaczysz swoje 30 dni...

(Iset112) #19

wystarczy tej poprawki nie instalować, no chyba ze Micosoft podpisze ja jako wazna aktualziacja zabezpieczeń to wtedy nieswiadomie sobie zaaplikujesz ten 30 dniowy okres kopi ewaluowanej

(aero) #20

a tak w ogóle, na viste nie wyszły weirusy ... polecam tylko zablokować ms update... i problem z głowy