Roznica miedzy wersja ostateczna a build 5840

Witam

Czy ktos z Was sie orientuje czy wersja 5840 duzo zawiera bledow w porownaniu z ostateczna wersja 6000 ? ( czy moze wersja 6000 to tylko kosmetycznie poprawiona wersja 5840 ? )

Obawiam się że to tylko wiedzą w Microsofcie…

ale tak z obesrwacyjnego punktu widzenia :slight_smile: tzn opienie osob ktore uzywaly 5840 a teraz jada na 6000 - czy jest duza roznica wydajnosciowa , czy jakies bledy wystepowaly w 5840 a juz ich nie ma w 6000 ?

Jest szybszy i ma pare ładnych nowych ikonek i nowe dźwięki.

spora, vista 5840 uruchamiała się 64 sek u mnie , a finalna na tym samym 44 sek :stuck_out_tongue:

Nowe ikonki, dźwięki, jednak bootskin pozostał ten sam, to znaczy …w finalnej viście, jeśli chcecie zobaczyć ładniejszy bootscreen trzeba włączyć no GUI boot

bardziej chodzilo mi stabilnosc :slight_smile:

jestem troche zaskoczony bo na nowym dysku zainstalowalem sobie wersje 6000 i zauwazylem juz kilka razy blad IE 7.0 (tzn zamknal i otworzyl sie na nowo) w buildzie 5840 zdarzalo sie tez ale nie tak az czesto

A co do szybkosci na moim sprzecie to po dwoch dniah testowania nie zauwazylem az takiej roznicy ( wiec z czystym susmieniem bede mogl oddac dysk koledze a samemu pozostac na 5840)

EDIT

Wlasnie polatalem po zachodnich foach i wycztalem ze ta wersja 5840 to juz bez kosmetycznych poprawek jest wersja 6000. Stabilnosc , szybkosc wersji 5840 porownywalna bardzo mocno z 6000

Jak w wersji poprzedniej zauwazylem mniejsza wydajnosc w grach i niektorych programach (choc rownierz znaczaco zalezy to od sterownikow ktore posiadamy) i nie zbyt ciekawe metody alokacji plikow w pamieci. Komp ze tak powiem bardziej sie mulil po pewnym czasie, na poczatku bylo ok ale potem sie mulil, w wersji 6000 wogole takie sytuacje nie wystepuja, jest stabilniejsza, szybsza, poprawione ikonki , dzwieki niektore opcje w menu podrzednych, oraz opcje sortowan plikow w poszczegolnych oknach.

jau siebie jade na 5840 ale od kumpla pozyczylem pusty dysk , nagralem na niego 5744 i niestety 5744 byl wolniejszy od 5840. ALe na 5744 wgralem (upgrade) wersje 6000 i ta upgradowana wersja 6000 dziala mi tak samo jak 5840 , nie dostrzegam zadnej roznicy

Ale fajna sprawa jest , jak mialem 5744 to ja normalnie aktywowalem (napis na pulpicie i w winver). Jak zrobilem upgrade do 6000 to zostal napis na pulpicie i teraz na tym dysku testowym mam wersje 6000 ale na pulpicie pisze ze to wersja 5744 i Evulation copy :slight_smile: ( tak samo w winver pisze ze evulation copy chociaz juz tutaj build 6000) i teraz sa dwie sprzeczne wersje na jednym systemie :slight_smile: ( i dlatego tez wczesniej w ktoryms tam temacie chcialem sie zapytac czy mozna zmienic ten numer buildu w winver i about)

To dziwny ten upgrade był… :mrgreen:

powiem ci szczerze ze nie wiem jaka to wersja tej 6000 bo to nie obraz iso tylko wypakowana pliki i katalogi w folderze na HDD Dlatego jakby sie jeszcze udalo zmienic w winver z 6000 na 5744 to by bylo super :slight_smile:

Gdzies tu na forum jest temat o zamianie numeru wersji. Poszukaj a napewno znajdziesz.

sam go pisalem :slight_smile: ale nie stety nie jest tak prosto zmienic wyswietlany numer buildu w okienku winver i w aokinku About… a szkoda :slight_smile:

No nic jutro oddaje ten pozyczony dysk z vista 6000 upgradowana z 5744 i zostaje na swoim 5840 , przynajmniej legalny system a nie jakas dziwna kompilacja ( z 5744 na 6000) do ktorej mozna sie przyczepic w razie kontroli.

No fakt zawsze jest juz legalna kopia. :slight_smile:

5840 wydano dla Technical Adaptation Program i wcale nie jest legalne używanie go. Poza ty nie można go aktywować kluczem z RC (chyba że stworzysz hybryde)

tzn ja mam ja aktywowana ale jak dobrze pamietam to robilem upgrade z wersji 5744 ktora mialem aktywowana.

Twoja definicja “upgrada” jest sprzeczna z logiką i praktyką. Nie wiem czy w ogóle taka możliwość aktualizacji z RC2 do 5840 jest możliwa. A gdyby nawet była to po aktualizacji nie możesz mieć aktywnego systemu ponieważ klucze z 5744 nie pasują do 5840 więc nie możesz mieć aktywnego systemu bez klucza. I wydaje mi się że głupoty opowiadasz. Poza tym zachęcam do zapoznania się z tym artykułem http://www.idg.pl/news/103937.htm dodam jeszcze ze tyczy się on tak samo wersji 5840.

Glupot nie gadam , z wersji 5744 upgraidowalem do wersji 5840 . Wrsje 5840 sciagnelem z netu. Aktywacja dziala z wersji 5744. Nie wiem czy moja wersja 5840 na plycie jest hybrydowana czy nie.

A teraz co do artykulu to skoro moja byla by hybryda to juz by nie dzialala gdyz minelo juz dawno te 30 dni a windows update mam wlaczone.

I konczymy temat co jak aktywowac itp :slight_smile: Temat jest o porownywaniu oryginalnych wersji dwoch buildow :slight_smile:

Poprawka pojawiła się wczoraj więc dopiero zobaczysz swoje 30 dni…

wystarczy tej poprawki nie instalować, no chyba ze Micosoft podpisze ja jako wazna aktualziacja zabezpieczeń to wtedy nieswiadomie sobie zaaplikujesz ten 30 dniowy okres kopi ewaluowanej

a tak w ogóle, na viste nie wyszły weirusy … polecam tylko zablokować ms update… i problem z głowy