Roznica między xp a 2000

(system) #1

siemka moj kumpel ma słabego kompa i ma zainstalowanego win xp ale mu sie muli i chce sobie zakupic windowsa 2000 i tu sie kłania pytanie czym te windowsy się roznia procz wyglądu...?

(Pyczekkamil) #2

Kolega orientował sie w cenie windowsa 2000?? Jesli nie to sie zdziwi troszke gdy usłyszy cene! !!

Pozdrawiam

(Kosior6) #3

Ale przeciez XPk po skonfigurowaniu moze smigac niewiele wolniej niz 98 wiem bo mam tak na swoim a jaki to dziadek to macie w podpisie.

(adpawl) #4

A Windows XP Professional jest dla mniej zaawansowanych?

Jednak wsparcie dla systemu Windows 2000 wygasło 14 czerwca 2005 roku - o ile mi wiadomo :roll:

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/1915,Windows_2000_wciąż_popularny.aspx

To samo można było powiedzieć o NT ...a teraz o XP czy nawet 2K3 (trzymając się tej rodziny systemów) :stuck_out_tongue:

Polecił bym optymalizacje systemu, wyłączenie zbędnych programów z autostartu, zbędnych usług systemowych itd. -było już o tym wielokrotnie na forum.

...ewentualnie instalke 98-ki :wink:

(Mario C) #5

Paru rzeczy nie ma 2000 no i jest mniej kolorowy,ale na pewno 100x lepszy od 98,ja akurat problemów z 2000 na moim trupie nie mam więc warto spróbować z 2000+SP4 co jest na stronce dobreprogramy.A z grami to nie mam większych kłopotów,no czasami jakaś animacja nie jest odczytywana w grze,ale tak to ok działa i zbytnio nie wieszalska :slight_smile: