Różnica pomiędzy przeglądarkami

Jak w temacie. A dokładniej. Gdy oglądam np. film na wrzucie czy youtubie na FF przycinają sie ze nie idzie oglądać, a na IE chodzą płynniej. Ktoś mi moąe powiedzieć dlaczego tak jest?

Zresztą FF moim zdaniem jest za bardzo przereklamowane… Wszyscy chwalą, że jest cacy i bezpieczny… Jeśli będziesz mądrze używał komputera to IE wystarczy każdemu spokojnie… Ale do tego trzeba mieć rozsądek, a co niektórzy nie mają go… Przykre i tyle… :slight_smile:

Myślą , że jak mają FF to są świetnie bezpiecznie… Ale nie zgodzę się z nimi i tyle… Każdy ma swoje poglądy…

Loookash89 , może FF ma z tym problem… Brak jakiegoś pliku czy cuś… Ja też tak miałem…

W pełni się zgadzam.

Siła FF bierze się ze zgodności z niekórymi kontrolkami dla IE, tylko po co FF, skoro, tylko z niektórymi.

Pozostała funkcjonalność, w porównaniu np. z Operą jest wątpliwej jakości (choćby podstawowa sprawa - menedżer pobierania).

Dodatkowe funkcje biorą się z dodatkowych wtyczek, które są dziurawe, jak druszlak, a sam FF wcale im zbytnio nie ustępuje w ilości dziur.

Mowa o FF dla Windows, żeby nie było wątpliwości.

No mi akurat podoba się w FF możliwość blokowania reklam.

Co do braku plików to to odpada.A może to być wian słabego procka?

Dodam że jak używam przeglądarki (znaczy oglądam jakiś filmik czy coś) to użycie proca wchodzi na 100 i nie myśli o zmianie…

Czy sprawdziłeś kiedyś blokowanie reklam w Operze albo w IE7 z zainstalowanym dodatkiem IEPro?

przewaga firefoksa nad innymi przegladarkami polega na tym z ff ma mnostwo wtyczek (jak speed dial (zgapiony z opery), gmail notifier, adblock (ktory tez jest domyslnie w operze) )

a o co Ci dokladnie chodzi z tym managerem pobierania?

ja swego czasu miałem ie7 z ie7 pro i blokowanie działało bdb…teraz mam ie8 z ie7pro i też dobrze działa

“no i mamy wojenke” między przeglądarkami

No ja opery używałem przez długi czas ale przesiadłem się na FF i jakoś to chodziło.Ale ostatnio trochę oglądam filmy na necie i denerwuje mnie to przycinanie.

A są jakieś opcje jak można operę przyspieszyć?(do FF bodajże coś tam było…)?

Zainstaluj najnowszego FF, najnowszą Operę oraz IE7 z IEPro.

Preferowaną możesz ustawić, jako domyślną.

Pobaw się nimi i sam zdecyduj, która Ci najbardziej odpowiada, być może pozostanie przy trzech, bo w różnych sytuacja każda z nich może sprawować się lepiej, lub gorzej.

Tym nie mniej, moje zdanie o FF jest na razie niezmienne ;).

Może coś się zmieni po wydaniu finalnej wersi FF3.

Niestety, prawda jest taka, że Firefox nie bardzo sobie radzi we współpracy z wtyczkami np. Java, Shockwave Flash. Myślę, że problem tkwi w porozumieniu między fundacją Mozilla a twórcami wtyczek, takimi jak Sun czy Adobe.

U mnie przy oglądaniu filmików np. na youtube nic się nie tnie.

U mnie Firefox szybciej chodzi od IE i Opery, a Firefox 3 beta 5 jeszcze szybciej.

A sprawdzałeś ty kiedyś Firefoxa z wtyczką Adblock Plus lub Flashblock ?? też skutecznie te wtyczki blokują reklamy

To że jak, się przerwie pobieranie np. pliku o wadze 100MB w połowie pobierania, to trzeba ten plik jeszcze raz ściągać, bo nie da się dokończyć ściągania.

Ale dla mnie to nie jest wada, bo używam innego menadżera pobierania czyli Download Accelerator Plus

Całe expose OffTopic, więc wycięty cyctat.

Pieknie. 100 programów zamist dwóch, czy trzech.

Piekny pomysł. Zastępowanie wbudowanych funkcji programami zewnętrznymi, podczas gdy w innych programach wystarczą te wbudowane, bo działąj, jak należy :wink:

Czy FF jest przereklamowany? Jeżeli ktoś nie potrzebuje i/lub nie interesował się dodatkami, które są największym plusem tej przeglądarki, to jak najbardziej ma prawo tak sądzić, bo bez dodatków jest to po prostu przeglądarka, nic więcej.

Mi pasuje taka forma - moja siostra na swoim koncie ma po prostu bezpieczną przeglądrkę z adblockiem, ja instaluję sobie potrzebne dodatki, które nie są jej do niczego potrzebne. Nie ma sensu wciskać nikomu funkcji na siłę.

Nie wyobrażam sobię teraz “życia” bez niektórych dodatków - np. takie malutkie Linkification, które niby niewiele robi, a naprawdę potrafi ułatwić życie.

Dokładnie, każdy używa tego, co mu pasuje, dlatego sugerowałem wypróbowanie wszystkich i podjęcie samodzielnej decyzji.

Moje zdanie o FF, jest moim zdaniem i niekażdy musi się z nim zgodzić :wink:

Widzę że niezła dyskusja się wywiązała.

Zainstalowałem Operę ale twierdzę już po wcześniejszych biopsjach, że słabsze kompy ciężko z nią mają.

A i blokwanie reklam dobre jest.Śmiem twierdzić że nawet lepiej a niźli w FF AddBlock(bodajże tak to szło).

W Safari kocham wygląd i wygładzanie czcionek :stuck_out_tongue:

W FF kocham wtyczki oraz popularność :stuck_out_tongue:

W Operze kocham szybkość i stabilność :stuck_out_tongue: (ostatnio FF 3b5 wywala mi crash reporty O.o)

W IE kocham… do diabła z tym! W IE nic nie kocham :stuck_out_tongue:

Każdy używa tego co lubi. Tak samo jest z OS’ami. Windows vs. Linux. Każdy program/system ma swoje zalety i wady których nie ma konkurent.

Safari ma wygląd. FF ma wtyczki. Opera ma szybkość.

Używałem wszystkich 4 przeglądarek wymienionych wyżej.

Nie potrafię jednak powiedzieć która jest najlepsza.

Tak na marginesie: Freedom - w Firefoksie wtyczka i rozszerzenie to zupełnie inne rzeczy, a widać, że je mylisz.

A no masz rację, przepraszam bardzo za pomyłkę :wink:

Dziękuję za zwrócenie uwagi, towarzyszu VPN :smiley:

A da się zrobić z Operą coś aby tak jak w FF podczas pisania od razu pokazywało błędy?(jak np. w Wordzie).

Jeszcze jedno pytanie…Dlaczego pod Operą Grono.net się sypie ??