Różnica prędkości XP a XP64

Witam wszystkich,

zastanawiam się nad reinstalką systemu i stąd to pytanie.

Czy różnica prędkości między XP PRO SP2 pl a XP64bit Eng jest wogóle zauważalna?

Czy warto dla tego przestawić się na tryb anglojęzyczny?

Mi się wydaje, że różnica nie będzie wielka lub wcale jej nie będzie.

Hmm… Jak znasz troche anglika i go rozumiesz to możesz się przesiąść i się przy okazji trochę podszkolisz.

A jak nie znasz angielskiego to nie ma sensu zmiany, bo nic na nim nie zrobisz.

Ja już tak przywykłem do systemu po angielsku, że nie chce nawet patrzeć na spolszczony :slight_smile:

Łatwiej jest znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu po angielsku w internrcie niż po Polsku.

Nie wiem jakiego masz kompa, ale u mnie różnica jest wyraźna między systemem 32 i 64bitowym. Mam Della Core 2 Duo T9500, 4GB Ramu. Mówię oczywiście o Ubuntu :slight_smile:

Ja mówię, że warto spróbować 64bit :slight_smile:

Jeśli jest jakaś różnica szybkości, to na niekorzyść XP 64. Jego jedyną zaletą jest obsługa powyżej 4GB RAMu.

Sporo programów także nie działa pod XP 64, a działają choćby pod Vistą 64. Microsoft wypuścił ten system właściwie tylko dlatego, że pojawiły się 64-bitowe procesory a wraz z nimi 64-bitowe linuksy, więc nie mógł być gorszy 0X

Jeśli już 64-bitowy Windows, to Vista.

Brak różnicy szybkości bierze się stąd, że procesory od dawna są w środku 64-bitowe, tylko akceptowały 32-bitowe instrukcje (nie było standardu 64-bitowych instrukcji, dopiero AMD je wprowadził).

Kiedyś, po zmianie procesorów 16-bitowych na 32-bitowe nastąpił ogromny wzrost wydajności, bo te wcześniejsze np. mogły zaadresować 640kB pamięci.

Ubuntu 64bity jest wyraźnie szybsze. Windows Vista podobno też - wiem od kolegi, który próbował :slight_smile:

Windows XP - nie wiem. MaRa ma jednak rację, że nie wszystkie aplikacje będą szły pod WinXP 64bity. Ale jeśli używasz np. BOINCa, to odczujesz różnicę na 64bitowym systemie.

Większość opinii na temat XP x64 jest błędna (czyt. totalne bzdury!)

Część programów działa wolniej lub szybciej od uruchomionych na “zwykłym” XP.

Różnice są i tak niezauważalne.

W porównaniu do osób którzy słyszeli, lub widzieli u kolegi x64, mogę zapewnić iż sprawuje się on doskonale.

Używam go już dosyć długo i jeszcze mnie nie zawiódł.