Rożnica w dźwieku miedzy karta Creativa a Realteka

Powiedzcie mi jaka jest roznica dziwku ktory leci w glosnikach np logitech x540 ze ziintegrowanej karty dzwiekowej REALTEKA a z karty karty Creative soundblaster live…

Na pewno dość duża różnica

nom tak:P ale chialbym wiedziec konkretnie czym sie rozni:)

Czy np w filmach ten dziwek jest bardziej wyrazny lub w muzycie:P

jakością dźwięku, przy tym realteku mogą piszczeć, dźwięk może być nieczysty, przy większej głośności głośniki zaczną “pierdzieć”

czyli napewno da sie ta roznice odczuc:P z tego wynika:)

nie masz porównania do sb nawet tańszy będzie kupę lepszy dzwięnk masz nieporównywalny ale i tak to zależy od głośników bo jak masz słabe to strata pieniędzy ja mam starego sb i głośniki creative t6060 5.1 i dźwięk jest nieziemski a co dopiero z nowszymi uwierz mi że warto :smiley:

Ja mam już 5 lat SB Live 5.1 i na pewno jest to dużo lepsze niż integry

moje glosniki do logitech x540 i pytam sie o ta karte dlatego ze w tych glosnikach jest funkcja MATRIX ktora przez producenta ejst zachwalana, a tutaj wydaje mi sie ze przy wlaczonej funkcji dzwiek jest bardzo kiebski poniewaz jest cichszy i bas jest mniejszy ,a przy wylaczonej tej funkcji jest OKI:)

Mozecie mi powiedziec czy ta kartabedzie dobrze chodzic w kompie AMD ATHLON 2800+ 1gb ramu

a i jeszce ejdno, przymierza sie do zakupu karty TV dokladnie tej Leadtek Winfast TV 2000XP FM Expert PCI BOX i chcialbym wiedziec czy pojdzie zrobic tak zeby dzwiek lecial z wszystkich 5 glosnikow??

I czy mozecie mi podac link na allegro do takiej karty ,bo jest ich tam pelno i nie wiem ktora sa dobre a chialbym tak w przedziale 45-60 (jak najtaniej):stuck_out_tongue:

podaj jaką masz resztę configu razem z zasilaczem (marka, moc)

posiadam te głośniki. Na początku miałem kartę zintegrowaną z płytą dzwięk był taki sobie ale pozakupie sb augidy 2 dzwięk stał się czystrzy i bardziej przestrzenny funkcja maxtix jest do wykożystania w użądzenia obsługójączych czylko 2głśniki czyli np. odtwarzacz mp3 jak włączysz matrix-ą to będą grać wszystkie głośniki a tak by grały tylko dwa przednie. Nie polecam używania matrix-a na sygnale 5.1 ponieważ głośnik centralny gra wtedy zagłośno aż charchocze, i bassy są wygłyszone.

Karte polecam wymienić naprawde głośniczki dadzą wtedy kopa :smiley: =D> :smiley:

nie wiem ale wydaje mi sie ze zasilacz ma 300-350 Vat a plyta to ECS k8m800

co ma karta dzwiękowa do konfigu??

to czy zasilacz uciągnie po dodaniu nowych akcesoriów :PP

czy ty uważasz żę karta dzwiękowa je aż tak dużo prądy a pozatym jedną wyłącza a dokłada drugą to chyba niema dużej różnicy?

ej co ty mu gadasz za pierdoły co ma konfig kompa do karty dzwiękowej to ma najmniejsze znaczenie a zasilacz to żeś dowalił =D> widać jak sie znasz

według mnie ta nie kupisz raczej lepszej i nowej nie chodzi mi o konkretnie tego sprzedawce ale o karte dla wglądu

myśle że da rade

http://allegro.pl/item294954565_sound_b … t_gw_.html

Także polecam powyższa karte tzn Soundblaster audigy SE koszt to ok 60-75zl zależy u kogo ;] To praktycznie jest to samo co SB live tylko trochę nowsze ;]

Jakość dzwięku jest nieporównywalnie lepsza ;] szczególnie jeżeli chodzi o rozdzielenie dzwieku ;] np przy wmontowanej bass jakby zlewał się z całą resztą i wychodziło takie nie wiadomo co które wydawało się w miarę ok do czasu jak nie włożyłem sb audigy ;D

No i tutaj niestety muszę się z wami nie zgodzić. Kilka miesięcy temu mój kuzyn kupował nową kartę dzwięku (jakieś Audigy) i wziołem od niego starego SB Live. Postanowiłem zrobić mały test jako wypadnie Realtek 889A na tle SB. Pierwsze poszedł film DVD (Fifth Element), dzwięk wydał mi się w SB jakby pełniejszy, żywszy, jednym słowem lepszy niż Realtek. Potem puściłem filmik “Hind Dance”. Tragedia, trzeszczy coś, harcze, nie da się oglądać/słuchać. Foobar2000, tutaj wszystko w porządku, nie dostrzegłem jakiejś większej różnicy. “Beastie Boys”, “Pearl Jam”, “Dead Can Dance”, “Vangelis” wszytko gra tak jak powinno. No i na koniec gry. Odpalam Falcona4+RedViper i błąd. Po przeglądnieciu kilku forum trakującego o tym symulatorze dowiaduję się że niektórzy mają problem z SoundBlasterem. Poprostu gra u niektórych odmawia współpracy z tą kartą dzwięku i nic nie daje ze zmianami sterowników, po prostu tak już ma. Po tym teście oddałem kartę i wróciłem do zintegrowanej. Może dzwięk jest “płaski” i nie tak efektowny jak w SB ale przynajmniej jest.

Reasumując myślę że wszystko zależy co chcemy porównać. Jeżeli chcemy przyrównać SB za 400zł do dzwięku zintegrowanego to tak jak GF8800GT do karty grafiki zintegrowanej. Ale jeśli chcesz wziąść 4 letniego SB i porównąć do obecnego dzwięku zintegrowanego (Realtek 889 wzwyrz) to możesz być niemile zaskoczony.

nom tak tylko wiesz… ja mam ziintergowana realtek ac97 wiec nie jest to najnowsza wersja i napewno uchyli czola creativoi:)

A mam jeszce takie pytanie:P Jesli chcialbym podlaczyc ta karte creativ do mojej plyty (wymienionej wyzej) to czy nie bedzie sie ona gryzc z tym ziintegrowanym realtekiem?? Czy jesli nie bedzie sterow wgranych do realteka to tak jakby jej wcale w moim kompie nie bylo?? i tylko bedzie dzialac ta creativ??

Krótka piłka: opłaca mi się kupić audigy SE skoro mam 889A ?

Nie kupuj Leadteka. Najlepszą jakość obrazu oferują karty AverMedia.