Różnica w wydajności pamięci ddr3 4x1gb vs 2x2gb

mam takie pytanie czy jest jakaś znacząca różnica w wydajności miedzy kościami 4x1gb i 2x2 gb /dual channel/ ,ponieważ słyszałem ,że kości 1gb lepiej sie kręcą ,ale znowu czym bliżej kość koło kości tym bardziej sie grzeją. wolałbym 4x1 ponieważ efekt wizualny lepszy ,ale bardzo zależy mi na wydajności także niewiem czy 2x2 nie bedzie wydajniej/żeby nie obciążać 4 banków pamięci.niby to nie dobrze/ proszę o pomoc. ps kości to crucial ballistix tracer ddr3 1333mhz 7.7.7.24

Nie

Podczas korzystania z komputera z reguły patrzy się na monitor, nie do obudowy…

Jaki procesor będzie w zestawie i na jakiej płycie?

procesor phenom 2 x3 720 na płycie gigabyte ga790xt-ud4p

2 razy 2Gb. Gdybyś miał procka Core i7 z czterokanałową obsługą pamięci radziłbym wtedy 4x1Gb

Te proce mają trzy kanałową obsługę, a 2x dual to obsługują stare płyty pod 478. Z resztą dual, tri czy ile by tego nie było praktycznie od single się nie różni, chyba że ktoś żyje CS i musi mieć 1 czy 0,5 fps więcej w grach.

Kupuj 2x2GB, łatwiej o modernizacje, jak pisałeś mniej się grzeją, z oc obecnie jest praktycznie to samo, już opanowano produkcje kości 2GB, teraz to praktycznie standard, co do efektu wizualnego to nie wiem kto cały dzień podziwia kości.