Różnice ilości FPS w grach

Witam

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w np. Wolfenstein Enemy Territory poniżej 43 fps gra mi się zaczyna klatkować a w np. NFS Carbon nie widze różnicy między 18 fps a 40 fps ( gra chodzi płynnie ) ? :-k

masz coś z oczami :slight_smile:

albo może dlatego że carbon to ścigałka a wolf-fpp

u mnie w NFSUG2 na full detalach i full rozdziałka myślałem że ciągnie ze 25fps… włączyłem frapsa i zrobiłem takie coś:

:o :o :o

16fps :stuck_out_tongue:

Zmień serwer :smiley: To raczej sprawa pingu :stuck_out_tongue:

Pokombinuj ze sterownikami.

Olej a co ma ping do FPS ? :expressionless:

Kola1214 nie musze nic ze sterami kombinować bo nie mam żadnych problemów z nimi…

Sprawdź odświeżanie monitora

Zresztą jak ci się tnie? U mnie na sprzęcie poniżej wgrałem swój stary cfg i miałem warpy co 2sec

Ustaw 76/125fps i sprawdź

@Błażej, ET na 43 fps chodzi płynnie, dam mniej to coraz wolniej działa, zaczyna się klatkować itp, więcej ustawić nie moge, niby w pomieszczeniach wyciągam nawet 200, ale na otwartej przestrzenie bardzo mi spadają, i jedyne stałe fps to 43… odświerzanie monitora mam ustawione na 80Hz

Ma tyle że jak masz wysoki ping to ci gra klatkuje!!

Ale to przecież nie jest spowodowane spadkiem FPS tylko lagowaniem :x

Tak ale napisałeś

Przy tej ilości fps nie powinieneś mieć lagów! Więc przyczyna może leżeć w kiepskim pingu :smiley: Na innych serwerach też ci klatkuje?

Może po prostu CI laguje… 30fpsów a 40 nie zrobi dla Twojego oka żadnej różnicy. A to, że masz w ET 43 i Ci przycina, to wina pingu i lagów.

Nie mam żadnych lagów, gram na serwie gdzie ping mi nie przekracza 55, sprawdzałem także ustawienia fps na lanie, i także odczuwam klatkowanie/spowolnienie.

Mnie nie dziwi klatkowanie w ET, gdyż mnie uczone że do płynnej gry potrzeba 43 klatek na sekunde, mnie dziwi dlaczego w Carbonie przy tak niskich fps gra działa płynnie :wink:

Daj

/cl_maxpackets 76

/rate 25000

Ale ludzie każda gra potrzebuje innej ilości klatek do płynnej gry!Tak samo przez neta.Lekkie spowolnienie może też być winą serwa.Mnie np. na jednym serwie gra mi się lepiej na drugim gorzej!

Takie rzeczy to ja wiem :stuck_out_tongue:

W pełni płynny obraz można już uzyskać przy 23.5 klatkach na sekundę, choć to też zależy od silnika gry, lecz zazwyczaj 24 fps starcza w zupełności :slight_smile:

BTW. Filmy kręcone są przy około 23.8 fps