Różnice między środowiskiem a kompilatorem c++


(Ziomek Zemsty) #1

Od niedawna zacząłem się uczyć C++. Od razu zaczęło mnie głębić zagadnienie: jaka jest różnica między środowiskiem a kompilatorem? Ja używam MS VC++ i czasami Dev c++ (jest po polsku i jak piszę pierwszy raz dany program to daje mi możliwość lepszego zrozumienia jego konstrukcji). Co do środowiska (chyba) to wszystkie programy piszę jako Win32 Console Aplication, czyli odwołuje się to chyba do MS- DOS.

Ogólnie rzecz biorąc bardzo bym prosił o wyjaśnienie różnicy pomiędzy środowiskiem a kompilatorem i podanie linku do ?środowiska? Borland C++, ponieważ jest mi ono nieodzownie potrzebne. Będę wdzięczny, jeśli polecicie mi również inne środowiska, kompilatory. Liczę na wiele propozycji i szczegółowe wyjaśnienia. [-o<


(Sawyer47) #2

Kompilator tłumaczy kod, poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompilacja_(informatyka

Natomiast środowiska programistyczne (za Wikipedią) jest to aplikacja lub zespół aplikacji (środowisko) służących do tworzenia, modyfikowania, testowania i konserwacji oprogramowania. Tak więc IDE zawiera kompilator, ale również linker, debuger, edytor tekstu i różne inne narzędzia. Często środowisko programistyczne może obsługiwać wielu kompilatorów.

Co do IDE to zobacz np.

Code::Blocks: http://www.codeblocks.org/

Obsługuje wiele kompilatorów, ze strony:

Qt Creator: http://www.qtsoftware.com/products/developer-tools (choć to bardziej pod Qt)


(Ziomek Zemsty) #3

ten link na wikipedię jest zły. W takim razie bardzo proszę aby ktoś podał mi link do pobrania Borland C++. Może to być wersja trial (jeśli jest płatny).