Różnice pomiędzy tunerem sat i tv

Witam, mam pytanko, mianowicie czym różni się tuner TV od tunera SAT?

Czy jest to odpowiedni tuner analogowy i tuner cyfrowy, czy jak? (-;

Który jest lepszy i godny polecenia?

pozdrawiam i dziękuję.

Tuner tv służy do oglądania kanałów telewizji naziemnej lub kablowej,a tuner sat służy do oglądania kanałów nadawanych drogą satelitarną-potrzebny “talerz” z konwerterem ustawiony na jakiegoś satelitę najczęściej w Polsce Hotbirda i Astrę.

do golądania zwykłej TV

do oglądania TV satelitarnej

jak masz satelite to bierzesz satelitarny jak masz antene czy też kablówke to zwykły :stuck_out_tongue:

tuner cyfrowy służy do obierania naziemnej cyfrowej tv (tylko w kilku miastach polski i tylko programy publicznej tv )

tuner analogowy to obecnie najbardziej popularny w polsce :stuck_out_tongue:

czyli zwykła karta TV i w każdym TV też są analogowe tunery

heh, tyż tak myślałem, więc w przypadku posiadania tuner’a SAT potrzebny jest ‘talerzyk’? A jakie to są koszta?

pozdrawiam.

koszta tunera czy talerzyka ?

tunery sat chyba od 300 zł

talerzyk z konwerterem (najlepiej podwójnym by zrobić tzw “zeza” by odbierać z dwóch satelit)

to ok 150 zł

jeśli chcesz poznać dokładne ceny to allegro czy też inne sklepy on line i szukaj :stuck_out_tongue:

Ah ta za dużo paćkania (-; Poreszcie nie mam gdzie tej anteny wystawić, myślałem że to jakiś mały nadajnik będzie _rotfl.

A karta tuner tv odbierałaby tylko w tym przypadku programy ktore mam na kablówce tak?

pozdrawiam.

tak

miałbyś z kompa telewizor tylko że z dodatkowymi funkcjami jak np nagrywanie :stuck_out_tongue:

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.