Róźnice temperatur i czy to normalne

(patrx95) #1

Mam taki problem bo nie wiem z którego programu mierzyć temp. i czy mam dobre temperatury.

Testuje 2 programami Everest Home Edition i NVIDIA Monitor View:

Everest Home Edition

e2ecfafd076f1e46m.jpg

NV Monitor View

7e30dbb47712f609m.jpg

chodzi mi generalnie o temperatury procesora na które patrzeć ale i też chciałbym wiedzieć czy dobre temp. mam dysku, karty graficznej i płyty głównej

Pozdrawiam.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

(Cosik Ktosik) #2

Jak już się patrzeć na temperatury everesta, to raczej z wersji ultimate. Home ma tendencję do przekłamań.

(Coś mi się nie chciały otworzyć te linki)

(Michal Kolatek) #3

Jakie masz chłodzenia?

Płyty Gigabyte często źle odczytują temp z proca, dotknij radiatora, lub zobacz czy nie jest zakurzony.

Grafa normalnie.

Dysk raczej normalnie, ale włącz test no w Hd tune i zobacz jak się podgrzeje, dysk nie powinien pracować w temp wyższej niż 40 st.

(Olej 4) #4

Ale Everest Home Edition i NVIDIA Monitor View pokazują ta samą temp. dla grafiki więc w czym problem. Jaki masz proc?

(patrx95) #5

Olej , za bardzo to jeszcze nie znam nv Monitor View więc on wyświetla temp. procesora czy procesora graficznego?

nazwę proca mam w podpisie: AMD Sempron 64 2800+ 1.6 GHz

cosik_ktosik , ściągnąłem testowego Everesta Ultimate oto co pokazuje w czujniku:

731f6b71f02c431fm.jpg

jak widać różnica jest pomiędzy Home a Ultimate więc ta temperatura jest prawdziwa czy nie?

Tobi , oto test dysku. Czasami się podgrzewał do 40 - 41 st.

221d22d750f4e841m.png

(Olej 4) #6

Z tego co pokazał Ci everest wynika, ze masz temperaturki na jak najbardziej dobrym poziomie :wink: 37 dla Athlona to OK :slight_smile: 59 dla grafiki spokojna niska tempa. Ja mam 6800XT i jej próg spowolnienia plasuje się na 120 stopni.

(Garfield) #7

jeżeli chodzi o CPU,GPU wszystko ok

martwiłbym się dyskiem, bo 40 st. C to dużo dla dysku :wink:

(JNJN) #8

Etam, zależy co to za model - ale czym niżej tym lepiej.

Poczytaj:

viewtopic.php?t=88838&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

(Garfield) #9

JNJN powszechnie ustalone jest, że powyżej 40 st.c jest ryzyko... oczywiście nie mówię, że dysk dochodzi do 40 i pada :wink:

(JNJN) #10

Zacznij czytać, a później pisz, tak na przyszłość.

viewtopic.php?f=19&t=33275&start=0

(patrx95) #11

jeśli chodzi o model to w Everści pisze ST3802110A (74 GB, IDE) firma to chyba Seagate Baracuda

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 13:20 został dopisany post przez patrx95

teraz jest inaczej temp. dysku dochodzi mi do 46 stopni podczas aktywnego error scanu i jak jestem w grze

druga sprawa to GPU w Codzie4 temp. doszła mi do 94 stopni (testowałem NV monitor view)

(Buffy1987) #12

Everest i inne programy przekłamują. Sprawdzaj temperatury w biosie lub na wyczucie. Stara zasada mówi gdy coś można utrzuymać w ręku np. k graficzną i cię nie parzy to jest spoko.

(patrx95) #13

w biosie już sprawdzałem temp. procy jest taka sama jak everest

podobno płyty gigabyte'a przekłamują temperatury ale zobacze

(Cosik Ktosik) #14

A Masz jakieś dodatkowe wiatraki w obudowie? Jak nie to pomyśl o jakimś dmuchającym na dysk z przodu obudowy (na dole) i drugim wyciągającym ciepłe powietrze z tyłu, pod zasilaczem.

(patrx95) #15

Mam 3 wiatraki w zasilaczu, radiator, i jakiś systemowy chyba.

Od zasilacza to nie wiem ile jest RPMów ale w radiatorze 3100 a systemowy 700 RPM.

Tyle wystarczy?

(Cosik Ktosik) #16

Zazwyczaj wystarcza, ale jak Masz problemy z temperaturą to warto jeszcze z jeden dołożyć do obudowy lub zmienić pastę na elementach mocno grzejących się.

(Feelek3) #17

WD 200GB działa mi cały czas na 53*C a Samung F1 640GB do 55*C i działają.

(patrx95) #18

feelek , ale ty masz lepszy dysk a ja mam 2,5 letni Seagate Baracuda ST3802110A (74 GB, IDE)

jakie są odpowiednie temp. na ten dysk?

W dniu 19.07.2008 , o godzinie 23:01 został dopisany post przez patrx95

i jeszcze jedno jak tam temp. GPU bo jeszcze nie wiem czy jest dobrze

(Cosik Ktosik) #19

Jak na GeForce 6600 uważam, że nie jest źle.

(patrx95) #20

to jaka jest maksymalna temperatura GPU?