Różnice w prędkości internetu

Witam,

na wstępie opiszę sytuację sieciową: 5 komputerów, 2 drukarki i 2 smartfony podpięte pod wifi z Edimaxa 54Mb/s IEEE802.11b/g na 80m2. Internet do 15Mb/s.

A teraz problem: w przeglądarce internetowej (Chrome, FF, Opera, IE) wszelakie speed testy pokazują max ok. 2,5Mb/s, a natomiast w przypadku korzystania z sieci p2p prędkość wynosi ok. 7Mb/s. Prędkości zostały podane w sytuacji gdy włączona jest tylko przeglądarka bądź p2p i włączone jedno urządzenie.

Dodatkowe pytanie czy opłaca się zainwestować w router 300Mb/s i standard n dla mojego otoczenia sieciowego - chciałbym kiedyś zobaczyć więcej niż 10Mb/s? (tak przeczytałem poradnik) :slight_smile:

Lepszy sprzęt zawsze się przyda szczególnie że teraz to śmieszne pieniądze.

Co do problemu to musisz sprawdzić co jest problemem- router czy łącze. Wtedy będzie można dalej wróżyć.

Co do testów łącza to wszystkie niezbędne informację są zawarte tu:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … ernetowego

pzdr

Bardziej chodziło mi tu o tą różnicę prędkości dla dwóch programów na tym samym komputerze… :?

Może ona wynikać z kilku czynników takich jak chociażby p2p może generawać z 1MB 1000 pakietów a przeglądarka może generować 5 pakietów. AV może inaczej sprawdzać pakiety z róznych aplikacji, router może inaczej traktować ruch P2P i HTTP …itd itd.

pzdr