Różnice w wersjach Kaspersky ( KIS 7 i KIS 7 HE)

(Kurss1005) #1

Witajcie jakie są rożnice pomiędzy wersjami jak w tytule absratahując od rozszerzeń, którą z nich zaproponowali byście do użytku domowego.

(Homik1983) #2

Z tego co widzę na stronie producenta jedyną różnicą jest to, że wersja Home Edition jest przeznaczona tylko do użytku niekomercyjnego - dlatego jest tańsza. Jeżeli chodzi o samą funkcjonalność to wersje te nie różnią się od siebie. Dlatego do użytku domowego oczywiście najlepszym wyborem będzie wersja HE.

(Kurss1005) #3

Ja też to widziałam, tylko czy komercyjne znaczy możliwość udostępniania programu innym za opłatą?

(Homik1983) #4

Żadnej z licencji - ani komercyjnej ani niekomercyjnej - nie możesz udostępniać innym osobom.. również nieodpłatnie. Płatnie nie można udostępniać ich tym bardziej - to już jest piractwo.

Licencja komercyjna oznacza możliwość użytkowania programu np. w firmie (czyli w celach zarobkowych). Niekomercyjna licencja natomiast nie jest przeznaczona do użytku w firmie, jest przeznaczona tylko do użytku domowego i nie może być instalowana w celach zarobkowych. Każdą z licencji nabywasz na określoną ilość stanowisk. Tak więc jeżeli kupisz licencję na 1 stanowisko, a zainstalujesz oprogramowanie na tej licencji na 2 komputerach, to już będzie złamanie warunków licencji.

Poczytaj:

Wikipedia.pl - licencja komercyjna

oraz

Wikipedia.pl - licencja oprogramowania.

Pozdrawiam.

(Kwarc21) #5

Dodam jeszcze że wersji HE nie da się przedłużyć na następny rok jak się skończy licencja.Trzeba znów kupić cały pakiet.

(Homik1983) #6

Tak to fakt, chociaż jak się kupuje pakiet HE na Allegro (gdzie z resztą jest on znacznie tańszy niż w sklepach komputerowych, czy na stronie producenta), to niektórzy sprzedający informują o zniżkach przy następnych odnowieniach skończonej licencji. Poza tym zawsze można skorzystać z kupna On-Line licencji elektronicznej (nie pudełkowej) na stronie producenta.

(Kurss1005) #7

Jeśli np zrobię komuś stronę www. albo policzę podatek to mogę mieć KIS HE czy już nie

(Homik1983) #8

Bardzo dobre pytanie. Licencja niekomercyjna jest przeznaczona do użytku domowego i nie może być wykorzystywana w firmie ani w żadnym miejscu w celach zarobkowych - o czym już wcześniej pisałem. Jeżeli mowa o jednokrotnej usłudze wykonania takiej strony www, to myślę że nie powinno być problemu - pod warunkiem, że nie jest to w ramach prowadzonej działalności ani nie jest głównym źródłem utrzymania to myślę, że jest to dopuszczalne. Jednak jeżeli robisz to w ramach prowadzonej działalności to moim zdaniem powinna być wykupiona licencja komercyjna - musisz dokładnie poczytać warunki licencji programu Kaspersky. Podejrzewam, że znajdziesz tam wiele odpowiedzi na pytania tego typu.

(Kurss1005) #9

Dzięki za informację i pochwałę ja też uważam ,że jakbym używała KIS w firmie to oczywistym byłoby użycie KIS , ale czy w domu coś robiąc wystarczy KIS HE. W licencji o tym nic nie znalazłam .