Różnice w wersjach Kaspersky ( KIS 7 i KIS 7 HE)

Witajcie jakie są rożnice pomiędzy wersjami jak w tytule absratahując od rozszerzeń, którą z nich zaproponowali byście do użytku domowego.

Z tego co widzę na stronie producenta jedyną różnicą jest to, że wersja Home Edition jest przeznaczona tylko do użytku niekomercyjnego - dlatego jest tańsza. Jeżeli chodzi o samą funkcjonalność to wersje te nie różnią się od siebie. Dlatego do użytku domowego oczywiście najlepszym wyborem będzie wersja HE.

Ja też to widziałam, tylko czy komercyjne znaczy możliwość udostępniania programu innym za opłatą?

Żadnej z licencji - ani komercyjnej ani niekomercyjnej - nie możesz udostępniać innym osobom… również nieodpłatnie. Płatnie nie można udostępniać ich tym bardziej - to już jest piractwo.

Licencja komercyjna oznacza możliwość użytkowania programu np. w firmie (czyli w celach zarobkowych). Niekomercyjna licencja natomiast nie jest przeznaczona do użytku w firmie, jest przeznaczona tylko do użytku domowego i nie może być instalowana w celach zarobkowych. Każdą z licencji nabywasz na określoną ilość stanowisk. Tak więc jeżeli kupisz licencję na 1 stanowisko, a zainstalujesz oprogramowanie na tej licencji na 2 komputerach, to już będzie złamanie warunków licencji.

Poczytaj:

Wikipedia.pl - licencja komercyjna

oraz

Wikipedia.pl - licencja oprogramowania.

Pozdrawiam.

Dodam jeszcze że wersji HE nie da się przedłużyć na następny rok jak się skończy licencja.Trzeba znów kupić cały pakiet.

Tak to fakt, chociaż jak się kupuje pakiet HE na Allegro (gdzie z resztą jest on znacznie tańszy niż w sklepach komputerowych, czy na stronie producenta), to niektórzy sprzedający informują o zniżkach przy następnych odnowieniach skończonej licencji. Poza tym zawsze można skorzystać z kupna On-Line licencji elektronicznej (nie pudełkowej) na stronie producenta.

Jeśli np zrobię komuś stronę www. albo policzę podatek to mogę mieć KIS HE czy już nie

Bardzo dobre pytanie. Licencja niekomercyjna jest przeznaczona do użytku domowego i nie może być wykorzystywana w firmie ani w żadnym miejscu w celach zarobkowych - o czym już wcześniej pisałem. Jeżeli mowa o jednokrotnej usłudze wykonania takiej strony www, to myślę że nie powinno być problemu - pod warunkiem, że nie jest to w ramach prowadzonej działalności ani nie jest głównym źródłem utrzymania to myślę, że jest to dopuszczalne. Jednak jeżeli robisz to w ramach prowadzonej działalności to moim zdaniem powinna być wykupiona licencja komercyjna - musisz dokładnie poczytać warunki licencji programu Kaspersky. Podejrzewam, że znajdziesz tam wiele odpowiedzi na pytania tego typu.

Dzięki za informację i pochwałę ja też uważam ,że jakbym używała KIS w firmie to oczywistym byłoby użycie KIS , ale czy w domu coś robiąc wystarczy KIS HE. W licencji o tym nic nie znalazłam .