Rozprowadzanie internetu droga radiowa

Witam,

Szukam artykulow badz jakichs porad zwiazanych z rozprowadzaniem internetu droga radiowa.

Mam pomysl aby zalozyc firme zajmujaca sie tego typu uslugami (tzn internet plus serwis komputerowy). W mojej miejscowosci i okolicach nie ma tego typu firm a jak juz sa to maja bardzo slaby “produkt”, tzn ze internet slabo chodzi badz (jezeli chodzi o serwis) to trzeba czekac na naprawe sprzetu kilka tygodni. Dowiedzialem sie ze mozna otrzymac dotacje w wysokosci do 15 tys zlotych na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej. Dlatego chce sie dowiedziec jak najwiecej na temat internetu (od podstaw do rzeczy bardziej zaawansowanych). Na samym serwisie nie mozna zbyt duzo zarobic ( w sumie to niewiele), dlatego pomysl z internetem rozsylanym droga radiowa (czyli tzn radiowka). Szukalem w internecie artykulow itp ale… moze slabo szukalem.

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Jeżeli chcesz “posiadać” szybki internet i go “sprzedawać” to najpierw przeprowadź wstepną “rektutacje” chętnych na taki internet , jeżeli znajdziesz minimum 100 osób to inwestycja będzie w miare opłacalna i zacznie przynosić zyski po około 2 latach od rozpoczęcia działalności. Przy szybkim łączu wykupinym od TPSA bo w zasadzie 95% usług internetowych jest realizowane na tej lini kase od około 30 osób będzie pochłaniała opłata do TPSA , z 70 osób kasa będzie dla Ciebie a z tej kasy około 40% można liczyć czysty zysk , ten czysty zysk będzie “widoczny” dopiero po 2 latach działalności.Z mojego obliczenia wyszło że na czysto wyjdziesz około 1200zł miesięcznie.

hmm, a jak myslisz ile bedzie trzeba zainwestowac na poczatek?? te 15 tys wystarczy czy zdecydowanie za malo?? I jaka kwote abonamentu miesiecznego wziales pod uwage przy obliczeniu zysku?

Pozdrawiam

abonament max 50zł, nie wiem ile TPSA w twojej miejscowosci zawoła sobie za “podłącze”, cena uzależniona jest od możliwości technicznych jak i od przepustowosci łącza na jakie się zdeklarujesz i te 15 tyś przy złych “układach” może pochłonąć TPSA.