Rozsądne wymagania dla Siódemki

Witam

Jest sobie komputer:

Procesor: Celeron D 3,2GHz

Pamięć: 1GB DDR2

Grafika: Intel GMA 950

Zastanawiam się czy instalować XP czy Siódemkę. Sprzęt niby spełnia wymagania sprzętowe dla 7 tylko z tymi wymaganiami jest różnie. W necie znalazłem informacje o Siódemce zainstalowanej na słabszym sprzęcie ale tam nie działała raczej zbyt sprawnie i szybko. Czy instalowaliście ten system na podobnym sprzęcie i jak na nim działał? Jakie są Waszym zdaniem rozsądne wymagania tego systemu? Instalować XP czy 7?

PS. Komputer nie będzie wykorzystywany do żadnych gier i innych bardzo wymagających czynności.

Pomyśl nad Linuxem,np.Ubuntu,jeśli komputer będzie wykorzystywany do internetu,wysyłania maili,siódemka ok.,ale wtedy mile widziany byłby drugi gigabajt ramu - wiadomo,że Windowsy są zawsze łase na pamięć.Nie wiem jaka wydajność będzie z Celeronem

Mam P4 3,4GHz, 1GB ramu i lepszą grafikę i śmiga ładnie.

Obawiam się tylko Twojej integry…

Najlepiej wylicytuj coś na allegro i spokojnie możesz instalować :slight_smile:

Przecież GMA950 jest obsługiwalna, co ty od niej chcesz ?

Ale nie widzę sensu wydawania na system więcej niż ten komputer jest wart :confused:

Działać będzie ale odpal sobie dwa arkusze OO przeglądarkę i WMP to się załamiesz…

Tak ja piszą poprzednicy. Możesz czuć się rozczarowany po instalacji, kiedy uruchomisz więcej aplikacji. Tutaj zdecydowanie XP będzie działał żwawiej.

Dzięki za opinie. =D>

Wiem że ramu mogło by być więcej, ale ta podana konfiguracja jest już po modernizacji #-o

Jutro chyba zainstaluje obydwa i przetestuje jak to będzie działać. Gdyby chodziło o mnie to mógłby być linuch, ale komp nie jest mój i raczej będzie winda.

Mam wrażenie ze troche przesadzacie. Miałem przez kilka dni przed nosem kompa z procesorem Celeron s. 478 2,2 Ghz, RAMu z tego co pamietam tam bylo 1 GB DDR 400 Mhz, grafika już nie pamietam jaka była i to wszystko działało nienajgorzej na Windowsie 7.

Pewnie że przesadzają…powinno być wszystko OK ja osobiście na lapku mam

Celeron 550 2.0 GHz

3 GB Ramu

grafika zintegrowana GMA 965

i nie narzekałem na to by win 7 wolno chodził…

Głównie ten ram zaważa,nowe Windowsy wymagają 2 GB do normalnej pracy,przy 1 GB załaduje się,ale mało pamięci zostaje wolne,to nie jest XP,któremu wystarczy min 512 MB

Zauważ, że masz o wiele lepszy procesor od autora(na jądrze Merom czyli takim jak Core2 Duo), a także 3GB pamięci, a nie 1GB.

Pytanie do autora, dlaczego XP/7 do pracy “biurowej”?