Rozsyłanie osiedlowej sieci Wi-Fi w domu

Witam!

Korzystam z wiejskiej sieci Wi-Fi, mam kartę sieciową podpiętą do anteny na dachu. Jednak posiadam w domu także tablet i telefon z Wi-Fi na których też chciałbym mieć internet jednak niestety w domu sieć nie łapie zasięgu. Czy jest jakiś sposób na rozprowadzenie tej sieci po domu np. poprzez router ?

Dodane 31.07.2013 (Śr) 12:54

Posiadam w domu zbędny router ASUS WL-600G , czy będzie się nadawał? Router używa tej samej anteny do rozsyłania co odbierania?

Można wykorzystać asusa jako wzmacniacz sygnału.

Ale z tego co wiem aby wykorzystać jako wzmacniacz sygnału jego MAC musi być wpisane na specjalną listę w głównym routerze, tak?

zapewne tak, z tym że powinna być możliwość klonowania adresu mac. Możliwe że jest też na stałe przypisane ip. Info znajdziesz w połączeniu sieciowym.

Witam,

WL-600G jest routerem przeznaczonym do sieci aDSL takich jak Neostrada/Orange/Netia antena służy do komunikacji przez wifi a nie dla odbioru sygnału bezprzewodowego. Z tego co opisujesz to masz tak zwany WISP (http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_I … e_Provider)

By coś takiego rozgłaszać dalej potrzebny jest albo router z wbudowana kartą do WISP - tu niestety firma ASUS nie produkuje takich urządzeń. Albo dzieleniem się połączeniem internetowym z komputera który odbiera internet po przez kartę LAN. Tu potrzebujesz uniwersalny router szerokopasmowy z ASUSa np RT-N10 lub RT-N12 który ma gniazdo WAN. W komputerze udostępniasz połączenie przez kartę LAN, prowadzisz kabel LAN do gniazda WAN w routerze a router rozgłasza to bezprzewodowo. Innymi słowy używasz swojego komputera jako routera dla dalszego dzielenia sie łączem internetowym. Ten artykuł z Microsoft wyjaśnia jak to zrobić:

http://windows.microsoft.com/en-us/wind … on-sharing

Faktycznie mój błąd.

Ten router posiada funkcję wirless bridge ale nie wiem czy to się nadaje bo można wpiąć tylko jedną antenę. Czy może ktoś podać mi jakieś przykładowe urządzenia którymi mogę to zrobić?

Tak, można użyć, a przynajmniej spróbować, mostu bezprzewodowego, który powinien być dostępny w większości routerów i spróbować przekazać sygnał innym urządzeniom. Zapewne masz antenę kierunkową, ale być możesz sygnał będzie wystarczający, aby urządzenia w domu go odebrały.

WR743ND jako odbiornik i drugi urządzenie np. WR740N jako nadajnik w mieszkaniu który będzie rozgłaszał sieć bezprzewodowo.