Rozsyłanie wifi z jednego komputera na drugi


(Prostreet374) #1

Witam! Chodzi oto że jestem połączony przez antene kierunkową z jakąś siecią. Chciałbym z tej anteny rozesłać sygnał wifi poprzez kartę wbudowaną w laptopa laptop ma windows7hp. Tak aby drugi laptop który jest na linuksie widział tą siec. A z tego laptopa na linuksie gdy podłącze kabel do karty sieciowej i do telewizora (ethernet) żeby telewizor miał internet.

Przepraszam za nieścisłość ale nie umiałem ubrać tego w słowa.


(Xemidra) #2

Witam,

Jeżeli dobrze zrozumiałem chcesz z komputera, na którym masz zainstalowany system Windows 7 rozsyłać sygnał Wi-Fi na inne komputery w tym laptopa z Linuksem. Sprawa jest bardzo prosta. Na łamach dobrych programów (link poniżej) znajdziesz program Connectify służący do bezprzewodowego rozsyłania sygnału Wi-Fi przy użyciu wbudowanej karty bezprzewodowej, nawet jeżeli wykorzystujesz ją do odbierania internetu.

http://www.dobreprogramy.pl/Connectify, … 17073.html

Program jest banalnie prosty więc nie będę się rozpisywał na temat konfiguracji. W razie problemów skorzystaj z wbudowanego kreatora. Wracając do tematu, gdy już udostępnisz internet na drugi laptop, podłączasz do niego kabel Ethernet i w ustawieniach systemu włączasz udostępnianie internetu i wybierasz kartę sieciową. Jednak polecam zrobić to na pierwszym komputerze (z Windows 7), przez co nie będą musiały działać oba równocześnie.

Rozwiązanie to ma jeden dość znaczący minus. Komputer, który udostępnia internet za pomocą Connectify musi pozostać cały czas włączony. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na prądzie i kombinowaniu kup router. Przykładowy model, którego sam używam i bardzo sobie chwalę, nigdy nie miałem z nim problemów.

http://allegro.pl/promocja-tp-link-tl-w … 02603.html

Pozdrawiam

Xemidra


(Prostreet374) #3

Dzieki jednak to jest potrzebne tylko jednorazowo