Rozszerzanie partycji w Windows 7 64 bit

Witam !

Posiadam system Win 7 64 bitowy. Za pomocą narzędzia systemowego “zarządzanie dyskami” udało mi się zmniejszyć partycję systemową o 20 GB (powstał pusty sformatowany dysk H ) , chciałbym o te 20 Gb rozszerzyć dysk D. W programie " zarządzanie dyskami " opcja ‘rozszerz wolumin była’’ aktywna tylko przez chwilę po czym sama stała się naglę nie dostępna. Dlaczego tak się stało. Chciałbym abyście polecili mi jakiś dobry program pod win 7 64 bit, który potrafił by przypisać rozmiar dysku H (20 Gb ) do dysku systemowego D ( są już na nim jakieś pliki.)

Nie chcę tracić danych.

Planowałem użyć programu GParted ale nie wiem w jaką opcję kliknąć (?)aby rozszerzyć dysk D ( jest po angielsku ) czy przed uruchomieniem GParted-u należy go koniecznie nagrać na płytę CD ? Nie wystarczy otworzyć go programem DEamonTOOls ?

Bardzo proszę Was o pomoc.

http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p … -vista-xp/

Jeśli dobrze rozumiem w “zarządzaniu dyskami” zmniejszyłeś o 20GB dysk C i z 20GB zrobiłeś partycję H.

Jeśli tak właśnie było popełniłeś błąd.

Trzeba usunąć partycję H (ta co ma 20GB) i powinno pokazać to miejsce jako nie przydzielone (wolna przestrzeń chyba zaznaczona kolorem szarym) następnie klikasz na dysk D prawym i dajesz “rozszerz wolumin” i dodajesz te 20GB (z tych nieprzydzielonych)

Pisałem z pamięci dlatego nazwy lekko mogą się różnic.