Rozszerzanie zasięgu WiFi

Przeczytałem już kilkanaście tematów, męczę się już kilka dni i nadal nie wiem jak ustawić.

 

Posiadam w domu router, który rozdziela internet (nie mam dostępu do panelu konfiguracyjnego).

Chciałbym, aby drugi router odbierał sygnał z tego pierwszego i rozszerzał zasięg (zależy mi, aby zarówno rozszerzał zasięg WiFi, jak i po Ethernet). Ten router to Black Box Smart. 

I mam problem z jego ustawieniem. Puki co udało mi się ustawić, że odbiera sygnał i udostępnia go dalej, lecz tylko przez Ethernet. 

 

Przy konfiguracji mam kilka opcji do wyboru. W pierwszym kroku muszę wybrać jeden z tych trybów:

 

Gateway

Bridge

Wireless ISP.

 

Przy późniejszej konfiguracje mam cztery tryby pracy: 

AP

Client

WDS

AP+WDS.

 

Doradźcie coś :slight_smile:

 

Zajrzyj do instrukcji obsługi routera, bo co producent to inne rozwiązanie. WISP może tylko odbiera i reszta idzie po switchu. WDS tworzy most (odbiera i nadaje), AP+WDS, to już musisz sprawdzić w instrukcji czym się rózni od samego WDS. Domyślnie WDS odbiera i przekazuje, ale u tego producenta może być tak, że WDS=bridge, a AP+WDS=WDS. Prawdopodobnie przez to WDS lubi być niekompatybilny z różnymi urządzeniami.