Rozszerzenia do Firefoksa ustawiające przezroczystość kart


(szpon5) #1

Witam serdecznie. Szukam rozszerzenia do przeglądarki Firefox w którym będę mógł nadać przezroczystość na wszystkich kartach, bez względu na zastosowany motyw. Dobrze by było, abym mógł regulować tą przezroczystość. Teraz mam takie karty:

A chciałbym uzyskać taką przezroczystość:


(dzikiwiepsz) #2

jest taki dodatek co daje przeźroczystość https://addons.mozilla.org/firefox/addo … /versions/ (trzeba brać najnowszą wersje) ale żeby była przeźroczystość to musi być system który ma aero czyli windows vista / 7


(szpon5) #3

Mam Aero, mam Windows 7. Nie działa ten dodatek, nie daje w ogóle przezroczystości, również zmieniałem wielkość okna czy czasami maksymalizacja nie blokuje tego, nic to nie dało. Może to wina motywu który mam zastosowany, już tego nie sprawdzałem bo jak wspomniałem, interesuje mnie dodatek który da przezroczystość kart niezależenie od zastosowanego motywu.


(Semtex) #4

Ciężko będzie znaleźć dodatek, który umożliwi posiadanie przezroczystości bez względu na motyw, w większości przypadków “duże skórki” nadpisują ustawienia działające na klasycznym wyglądzie Lisa, przetestuj ten dodatek: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … sion-1.2.1 zainstaluj wersję 1.2.1, wejdź w opcje dodatku i poustawiaj sobie kolory i przezroczystość dla kart “Nieaktywna” i “aktywna”

Jeżeli nie podejdzie Ci dodatek to mogę podlinkować kilak skryptów dla Stylish lub userchrome…


(szpon5) #5

Ten motyw co mam zastosowany niestety blokuje ustawienia w tym dodatku, nie dam rady ustawić przezroczystości. Ale dodatek bardzo fajny, dzięki za niego.


(Semtex) #6

Podlinkuj mi ten Twój motyw, zobaczę co się da z nim zrobić :stuck_out_tongue:


(szpon5) #7

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … 3/?src=api

Na PW też ci wysłałem.


(Semtex) #8

Pasuje Ci taka przezroczystość:

http://tinypic.com/view.php?pic=dq28w7&s=7

Na szczęścicie karty w tym dodatku są zrobione jako .png, łatwe w edycji, mogę dać Ci instrukcje jak je edytować w samym dodatku, trzeba archiwizer (RAR, Z-zip, etc) i jakiś program do grafiki, Gimp ewentualnie Paint.Net, mogę też załadować na jakiś hosting gotowe rozszerzenie ze zmienioną przezroczystością, to co widzisz na zrzucie zrobiłem w 30 sekund :smiley:


(szpon5) #9

Chciałbym sam się tego nauczyć. Możesz mi wyjaśnić jak z edytować w dodatku przezroczystość, prosiłbym z użyciem gimpa jeśli można ;).


(Semtex) #10

Pobierz sobie dodatek na pulpit przez “zapisz jako…”, przy użyciu np. 7-zip wypakuj archiwum do… pojawi się folder wypakowaną zawartością, nawiguj do:

Folder mx3-2.8.5-fx-windows->chrome->browser->tabbrowser

Z tabbrowser skopiuj .png “tab” i “tab2”, otwórz je w Gimp, przy użyciu tego programu zrób obie grafiki przezroczyste, nie wiem jak nazywa się to narzędzie w GIMP, nie używam go.

Zapisz gotowe grafiki na pulpicie, następnie przy użyciu 7-zip/RAR otwórz plik dodatku, w nim nawiguj do tej samej lokacji jak w wypakowanym folderze, metodą przeciągnij/upuść dodaj swoje przezroczyste karty do archiwum dodatku, potwierdź komunikaty o dodaniu elementów, zamknij archiwum, otwórz okno dodatków w Firefox-> wybierz opcję “zainstaluj dodatek z pliku” -> potwierdź komunikaty-> restart Lisa i gotowe :smiley:


(szpon5) #11

Hehe, drobna wpadka. Tak naprawdę to ten motyw już ma w sobie przezroczystość, a tą przezroczystość blokowało rozszerzenie Tab Popup. Nie wyłączałem go, bo pomyślałem sobie, no przecież to rozszerzenie nie może blokować tej możliwości, gdyż jedyne co robi to wyświetla miniaturki po najechaniu na kartach, które ukazują zawartość danej karty. Wiecie o co chodzi, to jest domyślnie np. w Operze.

Ale w sumie ciesze się z tego tematu, głównie dlatego, że sentex mi pomógł. Dzięki niemu wiem, że tak można edytować niektóre motywy, co pewnie i tak nie jest to zgodne z licencją hehe i przy okazji podał mi w temacie ciekawe rozszerzenie :slight_smile:

Tak czy inaczej, temat rozwiązany, dziękuję za pomoc.