Rozszerzenie ISO

(Johnthomas) #1

Witam. Jestem troche zielony wiec prosze o rade. Sciagnalem z netu program. ma rozszerzenie *.ISO. Co mam z tym zrobic? czy to jest jakies archiwum (mam to rozpakowac) czy uruchomic jkims programem ?

Z gory dziekuje.

(boczi) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... hlight=iso :smiley:

(Dzony) #3

To jest obraz płyty który muszisz otworzyć za pomocą Alcochola albo nagrać na płytką za pomocą Nero Express.

(Johnthomas) #4

Dzieki wielkie. czyli jak nagram to na CD w NERO to odpali mi sie jak normalne instalacyjne cd?

(boczi) #5

Jeśli nagrasz jaki wypalanie obrazu to tak, ale jeśli będziesz próbował to nagrać metodą drag&drop to nie.

W Nero StartStart wygląda to tak:

Kopiuj/utworz kopię -> Nagraj obraz na dysk.

(Stefe) #6

wcale nie musi... wystarcza do nagrania darmowe narzedzia typu burnatonce, burn4free, cdburnerxppro, deepburner

do emulacji wystarcza darmowe daemon tools, VaporCD, Virtual CD-ROM Control Panel

mozna tez do wypalenia uzyc darmowej wtyczki do total commandera... TC CD/DVD Burning Plugin, a do wypakowania zawartosci obrazu iso wtyczki ISORead.

takich mozliwosci jest pewnie sporo wiecej i jak widac nie musi to byc alcohol i nero express... dodam, ze nero burning rom tak samo sobie z tym radzi. i praktycznie kazdy normalny komercyjny wypalacz plytek.

(Johnthomas) #7

Dzieki jeszcze raz. Teraz chyba sobie już poradze :slight_smile: Pozdrawiam. JT

(boczi) #8

I wszystko jasne :slight_smile: