Rozszerzenie pliku

Jak zmienić rozszerzenie pliku ??? np. z mp3 na jakieś inne z media playera czy jakieś inne np wymyślone ??

Możesz zrobić to tak:

Zaznacz plik i naciśnij F2 (czyli Zmień nazwę) i dopisujesz na końcu dane rozszerzenie.

Jeśli chcesz przekonwertować plik z określonym rozszerzeniem, np. mp3 do wav, nie pomoże zmiana rozszerzenia tlyko skorzystanie z specjalnego oprogramowania.

Tylko, żeby mógł je zmienić, to rozszerzenie zmieniane musi byc widoczne.

Ustawimy to w Panel Sterowania>>>Narzędzia>>>Opcje folderów>>>Typy plików>>>zaznaczamy rozszerzenie>>>zaawansowane>>>“zawsze pokazuj rozszerzenia”

no ok. ale mój komputer dalej widzi tą mp3 w winampie a ja chce żeby nie dało się tego w niczym otworzyc dopoiero po ponownej zmianie rozszerzenia

Zrób tak.

Wejdź w Eksplorator Windows.

Czyli np. w Mój komputer…

I tam wejdź w:

Narzędzia -> Opcje folderów -> Typy plików -> wyszukujesz mp3 -> i klikasz Usuń.

Zatwierdź - OK,

I na wszelki wypadek po czynności restart komputera.

no ok tak dziala:D

thx

Jeśli ma to się tyczyć jednej czy kilku mp3, to w tym przypadku:

I teraz przykładowo ta mp3 nazywałaby się moje , to widzisz moje.mp3. Edytujesz nazwę i wywalasz .mp3. Zostaje Ci samo moje. Dajesz ENTER, pada pytanie, czy chcesz zmienić rozszerzenie, akceptujesz i jest gitara ;]

Żeby znów “zrobić” z tego pliku mp3, po prostu znów edytujesz nazwę i najzwyczajniej w świecie dopisujesz znów .mp3

:))