Rozszerzona matura z matematyki

(Qba Ilza) #1

Witam,

Związku że już nie raz pomogliście mi na forum db chciałbym was zapytać o jedną sprawę :wink:

Może ktoś z forumowiczów zdawał w tym roku matmę rozszerzoną na maturze?

W przyszłym roku mnie czeka matura i chciałbym zdawać właśnie ten przedmiot łącznie z fizyką poziom podst.

Tylko jest jeden problem, w szkole z matmą nie miałem najmniejszego problemu wszelkie zadania rozwiązywałem z przyjemnością.

Niestety poziom kształcenia przygotowywał do matury podstawowej, czasami były jakieś wzmianki ponad program dla najlepszych uczniów.

Oczywiście planowałbym zapisać się na korepetycje z matmy z poziomu rozszerzonego.

Mam masę wątpliwości. Czy ogarnę zaległy materiał do matury? Może ktoś z was był w podobnym przypadku.

Nie wiem ile zostało pominięte materiału.

Nie chciałbym przeceniać swoich możliwości.

Robiłem zadania z matury z tego roku i jeśli chodzi o zadania z geometrii, brył byłbym wstanie je rozwiązać z tą wiedzą co posiadam. Problem pojawia się przy innych zadaniach.

Pozdrawiam!

(Grzechu90) #2

Rozwiąż kilka arkuszy rozszerzonych i sprawdź na ile Cię stać. Jeśli bez przygotowania robisz je na zadowalającym poziomie (40-50%) to możesz spróbować podejść, na pewno nie będziesz żałował. Nic nie tracisz na tym. A jeśli chodzi o przygotowanie to: zadania, zadania i jeszcze raz zadania. Im więcej różnych zadań zrozumiesz tym łatwiej Ci będzie.

PS Liceum czy technikum?

(lith) #3

Dać to się na pewno da się ogarnąć. Czy to zrobisz to nie mamy pojęcia przecież :stuck_out_tongue: Jeden musi przysiąść więcej inny mniej. Ale masz sporo czasu całkiem.