Rozszyfrowanie plików

Witam :slight_smile:

Poszukuję zaawansowanego programu do rozszyfrowania plików.

Polećcie coś :wink:

Napisz coś konkretniej, wiesz jaki to szeroki jest temat :lol: Co zaszyfrowałeś i jakim algorytmem ??

Niewiem czy da się ten plik roszyfrować ale jest to spolszczenie do programu, a jaki algorytmem to niewiem

Spolszczenie do programu i jest zaszyfrowane… jaki to jest format pliku i do jakiego porgramu jest to spolszczenie ??

Skonkretyzuj pojęcie zaszyfrowane ( nie można zainstalować, program nie widzi spolszczenia), jakie jest rozszerzenie pliku, z czym powiązane, jakim algorytmem został zaszyfrowany i etc. Konkrety please

Zależy jaki algorytm został zastosowany przy zaszyfrowaniu.

Są algorytmy które jest bardzo trudno rozszyfrować.

Pozdrawiam

We właściwościach w opisie piszę 7z SFX. spolszczenie do programu Finale 2008 wer. 3.9.2a.

Nie mogę zainstalować ponieważ nieznam kluczu do tego pliku !

Skąd mam wiedzieć jaki algorytm został zastosowany przy zaszyfrowaniu ?

Powinien się sam rozpakować, skoro jest to archiwum samorozpakowujące się. Możesz sprobować rozpakować to 7-zip.

Acha, to czemu od razu nie napisałeś, że to jest SFX stworzony prawdopodobnie w programie 7-zip. To w końcu Tobie zależy na wyjaśnieniu tej sytuacji i powinieneś podać wszelkie informacje dot. problemu, a nie tylko szczątkowe.

Potrzebny jest program do odzyskiwania hasła z archiwum 7z. Niestety ja takiego nie znam.

Na stronie z której ściągałeś spolszczenie nie było hasła do pliku (zaszyfrowanego archiwum) ??

nie było :confused:

Z plikami 7-zip nie jest tak łatwo. Jeżeli archiwum zaszyfrowane zostało algorytmem AES to już koniec, nic nie zrobisz.

Jaki program może spróbować rozszyfrować ten plik ?

Nie znam takiego programu.

Skoro to jest plik sfx, to nie ROZSZYFROWAĆ tylko ROZPAKOWAĆ !!

Oczywiście że pomyliłeś pojęcia! !!

kalamita , uruchom sobie program 7-zip i spójrz na opcje zawarte w nim to może się czegoś nauczysz.

Człowieku nie będe ci tego wyjaśniał bo i tak nie zrozumiesz, ale hasło składowane w archiwum przechowywane jest w postaci zaszyfrowanej. Gdyby tak nie było to używając byle jakiego edytora heksadecymalnego i posiadając odrobinę wiedzy można by bardzo łatwo odnaleźć je i odbezpieczyć archiwum.

To jak taki mądry jesteś to powiedz mi jaki algorytm kryptograficzny jest wykorzystywany w programie 7-zip ? To co pisze w opisie danego programu to jedno, mechanizmy i algorytmy wykorzystywane w działaniu danego programu to drugie, a to one decydują czym jest dany program - kompresorem czy szyfrantem … Wielu ludzi myli te pojęcia gdyż są one bardzo blisko ze sobą powiązane. Owszem istnieją sytuację w którym archiwum spakowane dodatkowo jest poddane procesowi szyfrowania danych, ale żaden ze znanych mi programów do kompresji danych oferowanych komercyjnie dla przeciętnego użytkownika nie wykorzystuje metody szyfrowania poza standardowym kluczem personalnym. Ale to już inna historia

Pozdrawiam :slight_smile:

No widzisz, gdyby 7-zip nie szyfrował przechowywanych haseł to byłbym w stanie konwencjonalnymi metodami odszyfrować hasło (wyodrębnić) i odblokować archiwum :lol: . Nie masz racji.

Owszem hasło w archiwum przechowywane jest w postaci zaszyfrowanej (przeważnie za pomocą algorytmów takich jak DES, MD5 i Blowfish) , lecz dane skompresowane nadal są w postaci JAWNEJ! Najprostszy algorytm kompresji bazuje na szybkiej transformacie Fouriera. Wyobraź sobie że masz 1024 pudełek i każde przechowuje jedną liczbę i zajmują w pamięci 1024 bity. Liczby te odwzorowują np. jakiś wykres dowolnej funkcji. Zostawiasz pierwsze 256 pudełek i ostatnie 256 pudełek, a wywalasz 512 środkowych pudełek. A więc zostaje Ci 512 pudełek które zajmują o połowę mniej miejsca w pamięci, a za pomocą odwrotności szybkiej transformaty bardzo szybko za pomocą tych jedynie 512 “pudełeczek” przybliżasz oryginalny wykres funkcji. Oczywiście jest to algorytm stratny. Ale owe 512 licz jest nadal zapisane w postaci JAWNEJ! To jest właśnie kompresja. Szyfrowanie natomiast pozostawiło by wszystkie 1024 “pudełeczka”, które nadal zajmowały by w pamięci 1024 bity, (a niektóre algorytmy kryptograficzne nawet podwajają ilość przechowywanej informacji dodając puste “pudełeczka” , dublując owe “pudełeczka” lub dodając “pudełeczka” powyżej numeru 1024 - wszystko po to bu utrudnić dostrzeżenie zasady wedle której zostały pozamieniane pozycjami ) lecz poprzestawiałoby je tak by użytkownik nie dysponujący kluczem deszyfrującym nie mógł odgadnąć które “pudełeczko” jest pierwsze, które drugie … a które 1024.

Ale rokko odbiegliśmy od tematu. Gość poszukuje hasła do rozpakowania pliku spakowanego z użyciem zaszyfrowanego hasła. Hasło powinien znaleźć na tej samej stronie skąd pobrał skompresowane archiwum …