Rozwalony dysk

(Siq90) #1

Siemka mam problem bo nieraz niewykrywa mi dysku , a żeby działal musze zmieniac powery w dysku a jak wykryje chodzi normalnie czy mam rozwalone wejsce powera w dysku? jezeli tak to co mam zrobic help pls

Złączono Posta : 05.10.2006 (Czw) 15:02

aha a zmiana zworek nic nie da mialem tak zawsze i nic sie nie sypalo a teraz cos sie sypie i niewiem co mam zrobic aha gwarancje chyba jeszcze mam ale niechcem z niej korzystac bo utrace dane ;/

(JNJN) #2

Mogą być wtyczki molex zasilacza,gniazdo zasilania dysku lub brak styku na gnieżdzie dysku w połączeniu z elektroniką dysku.

(Siq90) #3

lol ja sie nieznam ale wymienialem zasilacz i to samo mozesz mi jakos jasniej to wytlumaczyc? ;]

(JNJN) #4

Czyli jeśli wtyczki zasilacza dobre,to sprawdź dysk na innym kompie,jeśli ten sam problem serwis i niech sprawdzą gniazdo zasilania dysku i elektronikę.

(Siq90) #5

a jak podlaczylem kolegi dysk to normalnie wykrylo wiec to chyba wina dysku

(JNJN) #6

Używaj polskich znaków.

Czyli wygląda na dysk.

(Bukosss) #7

Spróbuj podłączyć swój dysk na innym kompie. Częśtym problemem jest wygięcie nóżek zarówno zasilania, jak i tasmy. Jeżeli często się nim bawisz, to może sprawdź.

Inna sprawa, wywnioskowałem, że “od czasu do czasu” dysk działa. Jeżeli tak, to najpewniej nie jest to uszkodzenie mechaniczne, które spowodowałoby utratę danych, więc możesz dopytać o warunki gwarancji - czy napewno wiąże się ona z kasacją danych (niektórzy serwisanci są skłonni “za niewielką dopłatą” zrobić wiele) :wink:

(Siq90) #8

ja jade na tym dysku i jest spoko nie utracilem zadnych danych zdaje mi sie ze to wina wyjscia od powera bo bylem u kolegi i niewykrylo go wiec u mnie wykrywa z tym ze tylko moze wykryc dysk a jak podlacze cdrom to juz niedziala dysk ;/

(Michal Kolatek) #9

Zmierz napięcia miernikiem i jaki masz zasilacz, pewnie zasilacz podaje za wysokie napięcia.

(Siq90) #10

yy zasilacz wymienialem i to samo a nozek napewno nie sa wygiete

(JNJN) #11

Nie będę kolejny raz prosił.

Wymień taśmy sygnałowe na nowe 80 żyłowe,może to ich wina i sprawdź wszystko dokładnie.

Sprawdź jak dysk zachowuje się na innym kompie.

(Siq90) #12

80 żyłowe mam cały czas a na 40 żyłowych to samo , a na innym kompie dysku wogóle nie wykrywa