[ROZWIĄZANE] ET - wyszukiwanie serwerów i gra bez modów

Witam. Mam dwa pytania odnośnie Enemy Territory.

  1. Czy istnieje możliwość, aby wyszukiwarka serwerów w grze znajdowała “czyste” serwery, tzn. takie, na których nie są używane mody? Denerwuje mnie zawsze to, że chcąc sobie zagrać wiecznie ściąga jakieś pliki, po prostu szukam możliwości, aby mieć serwery na których nic nie jest stososwane i dzięki temu znacznie krócej trwa przyłączenie się do gry (pomijając to, że wolę podstawową wersje gry bez żadnych ‘cukerków’).

  2. Czy jest jakiś program (lub mod), który ogranicza liczbę znajdowanaych serwerów? Zawsze w wyszukiwarca znajduje masę serwerów i chcąc przyglądnąć się konkretnej grze (np. ile jest osób na serwerze) co chwilę tracę ją z oczu, bo wyszukał nowe serwery i lista zmieniła. Tak samo jest, gdy chcę wejść na grę: ułamek sekundy i klikam na tą , której nie chcę. Po wejściu na serwer jest też możliwoćś dodania serwera do ulubionych, ale żadko mi to działa.

Są to kwestie, na których mi bardzo zależy. Wcześniej grałem w ET na linuksie i było super, ale jest jestem zmuszony do korzystania z WinXP i te dwa problemy skutecznie mnie odrzucają od tej gry.

  1. w większosći przypadków sciąganie plików nie jest potrzebne i da się to wyłączyć bezpośrednio w opcjach ET.

  2. zainteresuj się The All Seeing Eye i Xfire , są to dość rozbudowane przeglądarki serwerów.

Popieram wypowiedź sumika

Takich serwerów z “czystym” ET prawie nie, i nikt dobry na nich nie gra. Musisz zainstalować patcha 2.60 i 2.60b oraz etpro 3.2.6.

sumik : wyłączenie pobierania plików w trakcie podłączania się do gry praktycznie uniemożliwia mi granie na jakimkolwiek serwerze :frowning:

MoszeUsz : co do patcha 2.60 i 2.60b oraz etpro 3.2.6 to je instaluje, chodzi o to, że w trakcie podłączania się do serwera ciągle coś poboera (czasem tak długo, że po pobraniu wszystkich plików pokazuje że serwer pełny, choć wcześniej było miejsce), niekiedy pobiera jakiś plik, potem następny, potem jeszcze raz pobiera ten poprzedni i tak w kółko, bez końca :-x . No, a jak wyłącze pobieranie plików to dzieje się to co napisałem powyżej, czyli wywala mnie z serwera i pokazuje, że brakuje takich, a takich plików.

Błędne koło :x

90% serwerów jest takich że musisz coś pobrać. Dlatego warto kieć xfire, albo The All seeing Eye wtedy znajdujesz sobie kilka ulubionych serwerów i grasz na nich. Ja mam w xfire 8 serwerów i tylko na nich gram.

Graj na g5.upc.pl:27960 [dużo ludu + ogranie jako takie].

Większych głupot to nie potraficie gadać…?

Wyłącz ściąganie (te 3 opcje na NO )

Jak wyłączysz ściąganie to oznacza, że nie będzie Ci ściągać żadnych plików.

Jedynym wyjątkiem są mapy przez które ciebie kicka.

Jak już wyłączysz te ściąganie to wybieraj tylko te servery na których są podstawowe mapy(zakładam że dodatkowych nie ściągałęś)


Taka mała porada.

Ściągnij sobie z tąd poniższe mapy i graj na nich to wtedy będziesz miał kłopot z głowy, że wywala ciebie z serverów oraz na tych mapach nauczysz się grać:

Adlernest(full), Frostbite, sw_gold_te, Braundorf_b4(beta 4), Tc base, et beach, et ice

Wspomniałeś, że masz MODa etpro.

Po wejściu do gry klikasz mods, a następnie wybierasz etpro i go ładujesz.

Teraz po wejściu w okno z serwerami, masz na dole po środku opcję - Stop refresh

zrób tak:

  1. ściągnij najpopularniejsze mapki, po prostu przeleć się po kilku pubach i powinny się pobrać te najpopularniejsze.

  2. jeśli nie chcesz,żeby ściągały się nowe mapki to ustaw w opcjach (ewentualnie w configu) żeby nie ściągało mapek. Nie pamiętam, która opcja odpowiada za co, bo nie grałem w ET już sporo czasu.

  3. korzystaj z wymienionych wyszukiwarek serwerów i właściwie znajdź sobie kilka ulubionych serwerów.

jeśli wywali Cię z jakiegoś serwera, bo nie masz czegoś ściągniętego wchodzisz do opcji ET, ustawiasz, żeby ściągało pliki. Wciskasz ~ i wpisujesz w konsoli /reconnect . I łączy Cię z tym serwerem z którego Cię wywaliło i tyle.

Z tego co pamiętam, dodawało się coś jeszcze do configa, ale nie pamiętam co dokładnie. chyba to,ale nie jestem pewny

seta pb_security "0"

Po co… :roll: :x

Jeśli wyrzuci cię z servera z powodu jakiś plików któych nie masz, to są to właśnie MAPY

Poprostu łącz się z serwrami na którym jest aktualnie mapa którą masz.

Wszystkie 3 opcje ściągania wyłącz

Pliki pobiera nawet wtedy, kiedy chcę się podłączyć do standartowej mapy.

Wtedy nie mogę wejść NA ŻADNĄ mapę (niezależnie, czy podstawowa mapa, czy nie). Wyskakuje informacja, że brakuje plików (i jest podana ich lista).

Błażej, nie zapominaj, że oprócz map na serwerach są też różne wersje etpro, etpub i innych modów, poza tym, większość publicznych serwerów posiada jakieś swoje pliki konfiguracyjne, upiększacze czy chociażby plik z ustawieniami kampanii. Dlatego stwierdzenie, że pobierane są tylko mapy nie jest prawdziwe

A założysz się o 5zł?

Ciekawe czemu jakoś mnie nie wywala?

Zapewne wchodzisz na servery na których są inne MODy (może grasz na innych niż 2.60b / etpro 3.2.6)

Gdy wyskakuje już takie okno, to wystarczy wcisnąć RECONNECT i się łączymy bezproblemowo.

1-2% graczy zapewne gra na innych modach niż wspomniane wyżej.

Wtedy się wyłącza ściąganie i pliki się nie pobierają.

Jak się gra na 2.60b etpro 3.2.6 to wystarczy w opcji wyszukiwań zaznaczyć, żeby szukało serwerów wyłącznie z etpro.

Wtedy wystarczy mieć tylko mape i jazdaaa

Błażej , przecież wyraźnie napisał, że nie może wejść, więc nie wmawiaj mu, że on sie myli, bo chyba potrafiłby rozpoznać sytuację, w której może grać, i w której nie może. To, że Ty możesz grać na różnych serwerach, jest skutkiem tego, że najprawdopodobniej kiedyś już te pliki Ci się ściągnęły. Wiele razy mi się zdarzało, że wchodziłem na jakieś zagraniczne serwery, grałem przez kilka minut i nagle mnie wywalało i pokazywała się lista plików, które trzeba ściągnąć. Zrób sobie taki test, zainstaluj ET na innym kompie, przekopiuj mapki, wyłącz ściąganie plików i pochodź po serwerach. i Co? najpierw wyskoczy okienko, że potrzebna jakaś wersja etpro, później zmienisz serwer na inny, a tu znowu chce ściągać etpro, mimo, że pobrałeś na poprzednim serwerze. Pewnie różnica jest tylko w wersji na przykład masz 3.2.5, a na serwie jest 3.2.1 i wtedy już musisz dociągnąć właściwą wersję etpro. Więc z samymi mapkami to wiesz już co możesz zrobić ? :slight_smile:

Korzystam z patcha 2.60 i 2.60b oraz etpro 3.2.6 (wiem, co instaluje). Po odpaleniu gry z modem etpro wchodzę na liste serwerów i zaznaczam, żeby wyszukało mi tylko serwery z etpro, ale mimo to wiecznie mu czegoś brakuje.

I nie wiem, co robisz Błażej, że ciebie nie wywala. Chyba taka konwersacja do niczego nie zaprowadzi :?

Źle się wyraziłem, chodzi o to że są tam różne pliki głównie jakieś dodatki, albo listy kampanii, ale nie trzeba tego pobierać. Można grać bez.

Ostatnio miałem format więc to zrobiłem.

Jak na 30serwerów znajdziesz mi 2-3 z etpro innym niż 3.2.6 to dam ci te 5zł :stuck_out_tongue:

Pokaż screena z tym oknem które ci wyskakuje.

A więc tak: gra odpalona z modem etpro, wyłączone pobieranie wszelkich plików i wchodzę (próbuje wejść) na podstawowe mapy. Na żadną nie idzie. Ponadto w wyszukiwarce serwerów zaznaczyłem, żeby wyszukiwało mi serwery z etpro, a tu w trakcie podłączania wyskakiwało mi, że nie mam Jaymod (mimo, że wchodziłem na grę z etpro).

A tu trzy przykładowe błędy:

http://img234.imageshack.us/img234/8889/error1fh4.jpg

http://img514.imageshack.us/img514/876/error2cp1.jpg

http://img514.imageshack.us/img514/5314/error3pz4.jpg

Złe etpro ściągnełeś.

Ściągnij 3.2.6

Ściągnąłem wersje 3.2.6. i… dalej to samo. Nie mogę się do żadnej z podstawowych map podłączyć. I powiem krótko: już mnie krew zalewa!

I kolejne dwa przykładowe błędy:

http://img520.imageshack.us/img520/873/error1zo9.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/6151/error2wk8.jpg

Spróbuj się podłączyć do tego serwera, on nic nie każe ściągać. Jak do niego się nie podłączysz to będzie bardzo źle.