[Rozwiązany]Ciekawy problem z pulpitem

(Antek63) #1

Witam

Oto mój problem z pulpitem na Win7 x86 :

Polega on na tym że poza standardowym pulpitem mam tak jakby dodatkowy po prawej stronie, tyle ze nie widoczny. Mogę po mim jeździć myszką, moge umieszczać tam programy, ale są one niewidoczne. Ikony programów tam umieszczonych są widoczne na pasku zadań na normalnym pulpicie. Powyższy screen zrobiłem z włączonym Desktops v1.02 microsoftu, i właśnie najlepiej pokazuje o co mi chodzi. Dodam że problem występuje od reinstalacji systemu, na różnych rozdzielczościach, z włączonym i wyłączonym Aero i Aero Peak, nie instalowałem żadnych rozszerzeń powłoki systemu i innych tego typu udziwnień.

Powyższy screen przedstawia pulpit taki jaki jest, ja jednak nie widzę tego dodatkowego okna, włączony notatnik jest tam tylko po to żeby pokazać o co mi chodzi z niewidocznymi programami.

Na tym screenie pionowa czerwona linia pokazuje granice między częściami: widoczną i nie widoczną, jak widać jest tam jeden z gadżetów który umieściłem tam przypadkowo i nie mogę go już stamtąd zabrać.

Jeśli ktoś ma podobny problem to podpowiem, że włączony program na niewidocznym pulpicie można przywrócić na widoczny pulpit maksymalizując go poprzez pasek zadań i przeciągnąć(celując w pasek tytułu?) na widoczny pulpit.

Na początku bardzo mnie to denerwowało a reinstalacje programów nie pomagały bo windows7 chyba zapamiętuje pozycje i rozmiary okien programów. Teraz już się przyzwyczaiłem do tego, w miarę bezproblemowo obsługuje system, ale opisałem ten problem bo jest ciekawy. jeśli ktoś znajdzie lub zna rozwiązanie problemu.

(sla17) #2

Masz podłączone jakieś dodatkowe monitory/telewizory itp?

PPM na pulpicie -> Rozdzielczość ekranu. Mam podłączony monitor oraz telewizor i jest dokładnie tak jak u ciebie. Z tym, że ja mogę sobie włączyć telewizor na odpowiedni kanał i wszystko widzę :slight_smile:

image_id: 3929

(Piotrkijak) #3

Nie mam pojęcia, ale po mojemu masz ustawiony sterownik na dwa monitory i po prostu pulpit jest rozdzielany żeby mógł być widoczny na pierwszym jak i drugim monitorze, a że nie masz drugiego, to efekt jest jaki jest...

(ProTofik) #4

Jeżeli po reinstalacji jest ten sam problem to możliwe że masz podłączoną do karty graficznej jakąś przejściówkę lub kabel.

Odłącz od karty graficznej wszystkie kable oprócz tego do którego masz podłączony monitor.

(Antek63) #5

Rzeczywiście problem leżał w ilości pulpitów, domyślnie mam jakby 2 zainstalowane, myśle że to wina starej karty graficznej Ati: sapphire x550 , która jest podpisana jako "secondary" a nie mam 2-giej karty ani przejściówek, ani karty zintegrowanej. W panelu sterowania w wyglad/personalizacja/rozdzielczość w oknie wiele ekranów przeba było zaznaczyć "Pokazuj pulpit tylko na 1"

Dzięki za wskazówki, męczyłem się już z tym ze 3 miesiące, a rozwiązanie było banale :slight_smile:

(Piotrkijak) #6

Lol jak można na to nie wpaść!

Ja już zatrybiłem o co chodzi jak zobaczyłem pierwszy zrzut ekranu, bo po opisie nie bardzo jarzyłem o co chodzi! :lol: :lol:

(sla17) #7

Piotr92 , czasem na te najprostsze rozwiązania wpaść najtrudniej :slight_smile: Sam tak mam czasem, ostatnio nie działał mi obraz na telewizorze, kopałem w systemie, reinstalowałem sterowniki od karty graficznej, cuda różne. A wystarczy było dokręcić wtyczkę :smiley:

(Antek63) #8

Rozwiązanie banalne, ale nie miałem problemów tego typu do tej pory. Nie sądziłem ze karta graf. może takie cuda zdziałać. Szukałem w internecie rozwiązania i znalazłem kilka tematów takich jak mój, ale bez rozwiązania :slight_smile: Opis trochę rozwlekły ale starałem się dobrze opisać problem :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Dzięki za wskazówki, mam nadzieje, że komuś ten temat pomoże.