Rozwiązywanie nazw NetBIOS przez DNS

Cześć,

chciałbym uruchomić w mojej sieci coś, co rozwiązywałoby mi nazwy NetBIOS komputerów w sieci, żeby uniknąć broadcastów. Jedną z opcji jest uruchomienie serwera WINS. Mogę to zrobić w Windows Server lub w Linuksie z uruchomioną Sambą, jednak wolałbym uniknąć kosztów związanych z zakupem i licencjonowaniem Winsowsa Server (komputerów w sieci jest ponad 30) oraz wolałbym uniknąć uruchamiania serwera z Linuksem (powiedzmy, że góra źle się zapatruję na takie wyjście). Chciałbym więc spróbować uruchomić sobie serwer DNS, który by się zajął rozwiązywaniem tych nazw. Mam w związku z tym kilka pytań:

Kwestia samego serwera DNS i konfiguracji klientów:

Jako serwera zamierzam użyć Dual DHCP DNS Server, który będzie przydzielał IP komputerów w sieci oraz będzie automatycznie aktualizował sobie bazę nazw=ip na podstawie przydziałów dhcp i odpowiedzi klientów.

W komputerach klientach ustawię “sufiks podstawowej domeny DNS” w “Komputer”>“Właściwości”>“Nazwa komputera”>“Zmień…”>“Więcej…” na np. “.domena.com”. Czy powinienem coś zmieniać we właściwościach “Połączenia sieciowego”>właściwości “Protokół internetowy IP4”>“Zaawansowane” ?

Ponadto, czy “Otoczenie sieciowe” będzie używać rozwiązywania nazw NetBIOS przez DNS? Podejrzewam, że etap odkrywania komputerów w sieci będzie dalej odbywał się przez broadcast, ale czy przy np. wpisaniu adresu: \komp1.domena.com będzie używany NetBIOS przez DNS?

I generalnie, czy całe to rozwiązanie ma szansę działania, czy może pominąłem jakiś szczegół?