Rpcc.dll

Witam

Wiem, że ten temat był już kilkukrotnie poruszany, ale mimo wszystko chcialbym prosić was o pomoc. Przyznaje że jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Poniżej zamieszczam log z Hijack’a i prosiłbym o porade w jaki sposób pozbyć sie pliku rpcc.dll (hijackThis nie usuwa) i ewentualnie co jeszcze powinienem stąd usunąć

I przepraszam za rozwalenie szerokości strony

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Start => uruchom => cmd => wpisz:

Użyj narzędzia SmitFraudFix (opcja 2). Potem sprawdź co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone usuwasz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners oraz c:\rapport.txt

żebym miał jasność. usuwam te które powtórzą się w SmitFraudFix czy wszystkie zaznaczone?

Najpierw stosujesz SmitFraudFix - usunie część syfu. Potem pliki na czerwono znajdujesz na dysku i usuwasz w trybie awaryjnym, a podane przez adama9870 wpisy zaznaczasz w HJT i klikasz na dole “Fix checked”. Potem nowe logi :slight_smile:

Dobra, coś pokombinowalem i na ten moment wygląda to tak:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\xpjava.exe

C:\WINDOWS\System32\rpcc.dll

Klikasz X czerwony i restart kompa (restart dopiero po usunięciu ostatniego pliku).

Usuń w hjt.

Po wykonaniu nowe logi. Tylko teraz wklej całego Silenta bo teraz jest ucięty.

Już jest ok :slight_smile:

Możesz zajrzeć: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: