Rtl8180 - problem ze sterownikami

witam, mam kartę sieciową opartą na tym samym chipsecie , o to pełna nazwa Realtek RTL8180 Wireless LAN (Mini-) PCI NIC i tu pojawia się moje pytanie, mianowicie jak wgrać sterowniki ? Sterowniki pobrałem ze strony http://sourceforge.net/projects/rtl8180-sa2400. Z Internetem łącze za pomocą punktu dostępowego - mam radiówkę. Pobrałem i wypaliłem już sobie na płytce obraz Debiana 40r3. Bardzo proszę o informację co mam zrobić. Dziękuję za okazaną pomoc.

Przy okazji: sterowniki pobiera się ze strony producenta sprzętu, lub chipu.

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=26&PFid=5&Level=6&Conn=5&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true

Poprzednio przez pomykę podałem łącza do sterowników po Windows, te wyżej to łącze do wszyskich, również pod Linux-a.

http://matiit.jogger.pl/2007/10/21/inte … -tym-samy/

a jak na stronie producenta są stare sterowniki

Update Time 2005/4/19

to co mam zrobić ? Karmazyn65 te sterowniki co podałeś to trzeba je jeszcze jakoś kompilować czy wystarczy tylko zainstalować ? Dodam iż muszę sobie wpisać IP, Bramę , maskę sieci itp.

W linku co Ci podałem opisałem to dosyć dokładnie i to jeszcze na przykładzie Debiana.

Steroniki ze strony Reatek-a (są najnowsze - to producent chipu, a nie karty), którą Ci podałem, a opis podał Ci matiit.

duffee , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Karmazyn65 - > ale jak mam ustawić IP, maskę sieci , bramę i dns-y ? By mieć połaczenie z Netem muszę wpisać te dane.

duffee , to dalej nie jest konkretny tytuł. Zapoznaj się z linkami, które podał Areh. Znajdziesz tam informacje o poprawnym tytułowaniu tematów. Po zapoznaniu się, popraw tytuł na konkretny.

duffee , Poczytaj w necie o pliku /etc/network/interfaces - Skrypty startowe Debiana z tamtąd parsują dane do ustanowienia połączenia.