Rtvscan.exe & ccApp.exe- jak wyłączyć?


(se3a) #1

Witam mam problem, mój Antywirus to Symantec Antyvirus. Przez ostatnie kilka dni mój komputer trochę przymula, pomyślałem że wejdę do Menedżera zadań i coś powyłączam kiedy wszedłem zobaczyłem że dwa procesy zużywają mi dosyć dużo pamięci są to Rtvscan.exe oraz ccApp.exe oto screen gdzie sa pokazane te dwa procesy:

http://zapodaj.net/6832261.png.html

Jak widzicie jeżeli połączyć by te dwa procesy to wychodzi ponad 100...

Mam 2 GB Ram 800 MHz.

Proszę o jakieś rady jak pozbyć się tych procesów.

Zastanawiam sie nad wymianą antywirusa.


(Tomek Gdynia) #2

Nie możesz wyłączyć tych procesów. Należą one do funkcji Auto-Protect Nortona. Jak chcesz się tego pozbyć, zainstaluj innego antywirusa.


(Mefiu) #3

Odświeżam tamat po niemal trzech latach :stuck_out_tongue: Mi muli tylko rtvscan.. I to strasznie, a nortona nie mam... Więc o co chodzi? :shock:


(Firewolf2) #4

Sklejony rtvscan.exe jest procesem Firmy symantec i skoro go masz a nie masz Nortona to wychodzi na to , że nie wszystko się odinstalowało albo korzystasz z innej aplikacji firmy Symantec.


(Mefiu) #5

No mam Symantec Endpoint Protection. Czyli wystarczy zmienic antywirusa i bedzie ok?


(Firewolf2) #6

Nie koniecznie.To jeszcze zależy ile tych osłon włączyliśmy.A i sam norton czy jak wolisz produkty symanteca nie przekonują mnie właśnie ze względu na ciągłe problemy z zasobnożernością(chyba tak się pisze :slight_smile: )