Rubryka z darmowym płatnym oprogramowaniem

dokładnie :wink:

ale aby ten inny mógł znaleźć rozwiązanie … tego który podał dobre rozwiązanie, ten pierwszy który założył temat i ten drugi który odpowiedział musieli być zarejestrowani :smiley:

Szczęśliwego nowego roku … i nie tylko 2009 następnych tez :stuck_out_tongue:

Taka rubryka tylko dla zarejestrowanych ale poprzez Programy też żeby można było ściągnąć. Po prostu, ułatwienie dla zarejestrowanych że nie musi całego downloadu przekopywać, takie moje zdanie :smiley:

Ale po co ograniczać? Według mnie mogło by to wyglądać tak:

Niezalogowany użytkownik mógłby bez problemu pobierać płatne-darmowe programy ale musiał by sobie je sam poszukać w spisie.

Zalogowany użytkownik miałby specjalny odnośnik do płatnych-darmowych programów.

Jak dla mnie o niebo lepsze rozwiązanie niż pełna blokada płatnych-darmowych programów.

Tylko jeśli ktoś kto wejdzie pierwszy raz na tą stronę i zobaczy parę newsów niekoniecznie z powrotem na nią zajrzy , a gdy od razu widzi darmowe oprogramowanie to już sobie stronkę zapamięta .

dokładnie o to mi chodziło…

co racja to racja ale ci co wejdą “pierwszy raz” w celu pobrania programu x i przyokazji znajdą program darmowy to zapewne pobiorą go i DP zapamiętają poprzez rejestracje i wtedy zobaczą że tych programów jest więcej…

Pomysł w sumie cielawy.

W zasadzie to co mi potrzebne, ściągam od razu, ale…

Mogę być na wyjeździe i zanim wrócę, news zniknie, a ja o programie dowiem się dopiero przy okazji kolejnego programu (bo redakcja podaje w newsie ich nazwy). Tak mogę program ztargać od razu.

Ogranicza to też koszty. Mogę od Ashampoo kupić nowego Photo Commandera, nie wiedząc ,że w sumie to samo mam darmowo (że starsze to w sumie wszystko jedno).

Co do dyskusji odnośnie dostępu do pobrania dla zalogowanych albo nie, przypominam, że darmowe programy są dla DP i jego czytelników i jak narazie nie potrzeba żadnej rejestracji.

Po wejściu nowych DP i konieczności logowania mam nadzieję, że ten akurat dział zostanie tak samo. Darmowe programy płatne są nagrodą dla nas, czytelników, ale też magnesem przykuwającym uwagę nowych osób. Są też reklamą samego programu i firmy, bo dobra wersja starsza być może skusi do kupienia nowej, lepszej, albo innego programu, ale tej samej firmy.

Nie popieram opcji żeby jakiekolwiek programy (nawet specjalne dla czytelników) można było ściągnąć tylko po zalogowaniu.

Wkurzają mnie strony, gdzie żeby coś przeczytać lub ściągnąć trzeba się zarejestrować.

ja pozostaje przy swoim pierwszy zdaniu, czyli dodać tylko rubryczkę z darmowymi-płatnymi programami i żeby to było widoczne dla każdego kto odwiedzi stronę DP

Nie popieram opcji żeby jakiekolwiek programy (nawet specjalne dla czytelników) można było ściągnąć tylko po zalogowaniu.

tylko zew tu chodzi tyl;ko o liste tych programów a nie możliwość ich pobierania :slight_smile:

Mnie raczej to “nie podchodzi”.

Sugerujecie zrobienie listy programów wraz z odnośnikami, które możemy pobrać nieodpłatnie.

Wydaje mi się to zbędne. Bo co, pobiorę je tylko dlatego, że są za free ? Bez sensu.

Sugeruję inne rozwiązanie. Jeżeli ktoś będzie chciał pobrać dany program to wyszuka go i ewentualnie zostanie poinformowany o dostępności nieodpłatnej n-tej wersji (np. komunikatem nad/pod opisem programu).

Natomiast jeżeli już robić taką listę programów to dostępną dla wszystkich. Czy kiedykolwiek DP dzieliło czytelników vortalu (nie mylić z użytkownikami forum) na gorszych i lepszych ? Czy ostatni konkurs, jak i zeszłoroczny, lub polowanie na licencję były zamknięte ? Nie. Z tego wynika, że nie taka jest polityka tego vortalu.

Oczywiście to są tylko moje opinie.

Polityka na pewno jest dobra :wink: tylko zastanawia po co ma być logowanie ? tylko po to aby dodać komentarz :slight_smile:

Jasne jak bedzie to sie przekonamy :wink:

Ale nikt tu nie mówi o dzieleniu użytkowników na lepszych i gorszych. Dostęp do płatnego-darmowego programu będzie mieć KAŻDY , ale w formie bonusu dla ZAREJESTROWANYCH można zrobić spis tych wszystkich programów w jednym miejscu. Będzie to pewnego rodzaju “impulsem” do zarejestrowania się i częstszego oglądania DP, choćby tylko po to by sprawdzić czy są nowe płatne-darmowe programy.

@xZeuSx

i dopisać jeszcze że tych programów co jakiś czas przybywa

Nie znoszę się rejestrować. Kojarzy mi się z rejestracją w przychodni. Jak muszę, to rozumiem, ok, ale jak nie trzeba, to PO CO wprowadzać sztuczne ograniczenia?!

“Zawartośc tylko dla zalogowanych” - źle mi się kojarzy. Kto przy zdrowych zmysłach będzie się rejestrował i logował na każdej stronie www…