Runtime Error 3022

mam program magazynowo ksiegowy i podczas proby wystawiania faktur pojawia mi sie problem jak w zalczniku. Google mowia ze to cos z baza danych, ale nie znalazlem zadnego polskiego odnosnika.

runtimeerror3022ac2.th.jpg

Czy ktos moglbym mi objasnic o co chodzi i ew. jak to naprawic?

Dziekuje i pozdrawiam

Robert

Hey !!

A co to za program - podaj nazwę i wersję ?? I powiększ nieco informację o błędzie, bo w takiej wielkości nie da się nic odczytać… Czy orientujesz się w jakim formacie jest baza danych - mdb (Access) czy MySQL ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Witaj !!

Dziekuje bardzo za podpowiedzi, ale…

w magazynie sa produkty, ktore roznia sie nazwami oraz indeksami

a mimo to pojawia sie ten sam komunikat. Czy mozliwe jest ze polem w ktorym nastepuje duplikacja jest sztuk 1 (kazdego towaru jest po jednej sztuce)?

Hey, hey!!

Nie - nie jest możliwe takie duplikowanie. Każdy rekord bazy danych musi mieć choć jedno pole, które będzie unikalne, tak zwane primery key, by na podstawie jego budować powiązania i raporty.

Czy możesz podać wszystkie pozycje, które definiowałeś dla poszczególnych produktów - na przykład nazwa, indeks, ilość, cena, etc…

Jak na mój gust to po prostu któryś z indeksów się powtórzył i teraz miesza w bazie danych… Nie pozostaje nic innego, jak to sprawdzić…

Z pozdrowieniami

Dimatheus