Runtime error. Spybot S&D


(Zbyszek Macos) #1

Podczas instalacji Spybot - Search&Destroy wyskakuje mi błąd instalatora:

"Runtime Error (at 140:1166): Access violation at adress 0046EF48. Write of adress 0064EF48."

Nie dość, że nie wiem o co chodzi, to jeszcze obawiam się, że to jakiś "gość" uniemożliwia instalację narzędzia, które potencjalnie go usunie.

Bez Waszej pomocy nie dam rady.

Poradźcie coś, mądrzy ludzie... #-o


(kliszka) #2

Wypadałoby by zrobić log O.T.L -em - http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=104338 , ale ja proponuję Ci jeszcze inne rozwiązanie. Uruchom tryb awaryjny z obsługą sieci ( wyłączasz kompa ,włączasz i naciskasz pulsacyjne klawisz: F8 ) pobierz : Dr Weeb Culert ,

http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI ... 12976.html , i robisz pełny skan swojego komputera.. Jeżeli coś znajdzie to Ci to usunie..

Jeżeli będzie OK to spróbuj zainstalować w trybie awaryjnym Spybot Search & Destroy ,a dla pewności pobierz go z tej strony :

http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-Sear ... 12546.html :lol:


(Zbyszek Macos) #3

Dzięki Kliszka. Działałem zgodnie z Twoją poradą.

CureIt drWeba znalazł m.in. DriverAgenta - być może faktycznie jest "podejrzany". Na wszelki wypadek (bez żalu) usunąłem wszystko, co wskazał. Niestety "Runtime Error (at 10:1166)" wciąż nie pozwala zainstalować Spybot S&D.

Spróbowałem więc z innej strony - Spyware Terminator, Ad-Aware, Malwarebytes' Anti-Malware i DobrySkaner na silniku ArcaVir nic nie znajdują. Coś jednak blokuje instalację i to nie jest fajne.

Nie wiem, czy ma to związek, ale nie mogę otworzyć z dwukliku zwykłego txt z Notatnika. Obchodzę problem dzięki "edytuj" w menu kontekstowym, bo "otwórz" kończy się komunikatem "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu."

Odnoszę wrażenie, że jest lepiej. Spokojny jednak byłbym dopiero po czystym skanie SS&D...

Tak więc - to, niestety, jeszcze nie koniec. :?

Liczę na dalsze rady.

Pozdrawiam :ok:

  • zbyszek.macos

(Frog) #4

zbyszek.macos , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(kliszka) #5

Ja osobiście używam Malwarebytes' Anti-Malware - http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html, poczytaj... i wypróbuj ..POLECAM :lol:


(Zbyszek Macos) #6

@Frog

Wybacz, ale jak miałbym inaczej zatytułować wątek - "Niemożność"?

Problem leży na prawdę w tym, że nie mogę zainstalować "SS&D". Z mojej strony - jak na spowiedzi...

Pozdrawiam wierząc, że znajdzie się ktoś, kto - być może - spotkał się z tym kłopotem i podpowie jaka jest tego przyczyna...


(kliszka) #7

Mam pytanie czy wcześniej nie miałeś zainstalowanego programu Spybot S&D. ? Następnie został on odinstalowany... i teraz chcesz z powrotem zainstalować w/w programik... :lol:


(Zbyszek Macos) #8

S S&D był już kiedyś, owszem :lol: , zainstalowany na tym komputerze.

Jeżeli zostały jakieś wpisy w rejestrze...

...to wątpię, czy próba usunięcia tych śmieci instalatorem byłaby skuteczna. (Inna sprawa, że nie pamiętam która to była wersja.)

Ręczne usunięcie wszystkich wpisów, wyświetlonych jako efekt wyszukiwania frazy "SS&D" w rejestrze nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem... #-o, o ile faktycznie - przyczyną są nieaktualne wpisy w rejestrze.

Pozdrawiam


(kliszka) #9

A ja twierdzę ,że na bank tak jest :lol: Pozdrawiam i zachęcam do czyszczenia rejetru