Ruter bezprzewodowy-jaki wybrać?

Mam mały problem , gdyż nie za bardzo znam się na sprzęcie bezprzewodowym , to chciałbym porady !!

Posiadam ruter d-link dsl-524T i chciałbym do niego dokupić ruter bezprzewodowy aby mieć internet na laptopie … czy wybrać taki który pociągnie mi netie(na łączach TP) czy wybrać taki który podepnę do tego i będą mi 2 chodziły … Tylko że jest mały problem i nie wiem czy to nie jest wina tego rutera … odkąd mam netie to wieczorami szczególnie zrywa mi połączenie i czy nie lepiej kupić inny ruter który będzie miał już modem ADSL … Co mam wybrać , co doradzacie ?

Aha na zakup rutera mam góra 150 zł !!

Witam! !!

Przeglądałem sprzęt na www.komputronik.pl i polecałbym Ci router " TP-LINK ADSL Wi-Fi 54Mb/s TD-W8901G". Troszku musiałbyś dołożyć, kosztuje około 164 zł, ale warto. Podłączysz się do niego poprzez kabel LAN lub bezprzewodowo z dowolnego miejsca w domu.

A jeśli chciałbyś dokupić do obecnego posiadanego sprzętu urządzenie umożliwiające Ci dostęp do neta bezprzewodowo, to nie kupuj routera tylko wystarczy Ci Access Point (punkt dostępowy), ponieważ router już posiadasz. Access Point podłączysz do wolnego portu LAN na routerze, który już posiadasz. W tym przypadku polecam Ci " TP-LINK 54Mb/s TL-WA501G" i na www.komputronik.pl kosztuje około 118 zł. Sam go posiadam i nie mam na co narzekać, śmiga 24 godziny na dobę bez żadnych zwisów.

Pozdrawiam

To mi pomogłeś,dziękuję …mam nadzieje że jeszcze ktoś się wypowie na ten temat !!

Polecam Linksys-wag200g. Sam mam taki od kilku miesięcy i jest super.

dzięki dante ale jest za drogi … i czy masz netie ? jak ci sprawuje ? bo u mnie tak jak napisałem na d-linku rozłącza … nie wiem , może ten ruter co mam jest jakiś do bani i on ma problem bo niby w tp i netii wszystko jest ok, konfiguracje także mam chyba dobrą …help

Nie mam neo. A co do ceny to faktycznie kosztuje coś koło 200 PLN

Witam! !!

Jeśli masz jakiegoś znajomego, który posiada taki router pod neo, to pożycz i przetestuj. Jeśli nie będzie przerywać, to będziesz wiedział, że Twój router szwankuje. Jak będzie przerywać, no to wina dostawcy usług.

Pozdrawiam

Mam wspomnianego TP-Linka i jak dotąd zero problemów. Internet z Netii na łączach TP, router podpięty do kompa z linuksem, laptop z Wi-fi na WinXP.

Polecam Linksys’y WRT54G** można bardzo łatwo soft podmienić i skonfigurować prawie pod każdego dostawce net’u

więcej na stronie http://www.openlinksys.info/

no i teraz mam dylemat … bo dużo słyszałem dobrego o TP-linku i linksysie i mam dylemat które z tych urządzenie jest lepsze , który ma lepszą antenę , bo mam duży dom i chcę objąć tym ruterkiem cały dom jak tylko to możliwe !!

TP-Link dobry, ale tańszy. Linksys-najlepszy ale i swoje się ceni :slight_smile: Odpowiedź chyba jasna, jeżeli masz kasę to bierz Linksysa o ile wykorzystasz jego możliwości konfiguracji i będą Ci one potrzebne, nie to jak dla mnie nie ma sensu płacić za coś, z czego nie korzystam.

Szukaj routera z odkręcaną antenką i jakby był problemik z zasięgiem to patyka 12dbi z allegro za jakieś 30-40zł, podmieniasz anteny i sygnał pieknota.

czyli ten ruter : http://www.allegro.pl/item516203256_router_tp_link_adsl_annex_a_td_w8901g_fv_gw.html

plus ta antena : http://www.allegro.pl/item519501144_antena_magnetyczna_12dbi_41cm_5_0m_rpsma_hit.html

i mam neta który chodzi w całym domu bez problemu ?

Witam! !!

Wystarczy Ci sam routerek z tą antenką w zestawie i poza domem złapiesz sygnał. Mam nadzieję, że nie masz za grubych murów;). A jak będzie za słaby sygnał to sobie później dokupisz antenkę. Sam mam antenkę 4dBi i mam zasięg nawet poza domem. W routerku masz antenkę 3 dBi, także powinno Ci wystarczyć.

no to zdecydowałem się na taki zestawik , bo mam naprawdę spory poniemiecki dom :smiley: Dziękuje za pomoc , jak ktoś ma coś ciekawego do dodania to czekam :smiley:

Trochę za długi kabel co może robić straty, ale jeżeli antenka na prawdę ma 12dbi to 5m zrobi z niej jakieś 9-10dbi i zastanów się czy Ci się magnes przyda pod nią, bo mi się nie przydał, koledze znowu tak.

a 3 m kabel będzie dobry ?

Generalnie to każdy do 15m byłby dobry(przy 15m to byś miał moc antenki pewnie ok. 3-4dbi).

Kup taki jaki potrzebujesz, żeby dobrze ulokować, a nie kupuj na zapas.

chciałabym podłączyć internet na laptopie (neostrada TP 512 - bo nic innego nie pojdzie w tej miejscowości gdzie mieszkam) pomozcie czy warto wziasc te routery czy liveboks które oferuje tp czy dokupić coś innego (jestem zielona w tym temacie)

TP-LINK TD-8901G

TP-Link TD-W8910G

Który Ci tam będzie wygodniej kupić, obydwa będą pasować.

dzięki za pomoc

Dodane 06.02.2009 (Pt) 9:39

dzięki za pomoc