Ruter i dwa laptopy


(Stanisław K) #1

Psiadam laptopa i ruter.Z internetu korzystam bezprzewodowo.Mam pytanie,czy drugi laptop morze bezprzewodowo korzystać z internetu poprzez ten ruter.Jeśli tak,to czy przy konfiguracji tego drugiego laptopa mogę wpisać te same dane co w dotychczasowym laptopie i czy ten sam adres IP.Dziękuję i Pozdrawiam.


(Drobok) #2

Ale musisz ustawić ip prawdopodobnie o 1 większe. Przy wersjach win xp +, lepszym wyjściem będzie skorzystanie z automatycznego przydzielania ip (dhcp)


(Kpc21) #3

Morze jest szerokie i głębokie.

Czy to oznacza, że bezprzewodowo "odbierasz" (w cudzysłowie, bo nadajesz także) sygnał od usługodawcy w swoim domu, czy łącze dostarczone jest przewodem, a bezprzewodowe jest połączenie między routerem i laptopem?

Jeśli łącze do routera dostarczone jest bezprzewodowo, musisz odpowiedzieć na kolejne pytanie. Czy jest ono podłączone do routera za pomocą przewodu sieciowego (zakończony małą, prostokątną, przezroczystą, 8-pinową wtyczką, podobną do nowoczesnej telefonicznej), czy za pomocą przewodu antenowego (okrągły, zakończony okrągłą wtyczką)? Jeśli za pomocą przewodu antenowego, musisz kupić drugi router. Natomiast jeśli za pomocą przewodu sieciowego, traktujesz to tak jakby łącze było doprowadzone w sposób przewodowy.

A jeśli łącze doprowadzone jest w sposób przewodowy, możesz łączyć się za pomocą tego routera za pomocą kilku komputerów (do tego jest przecież przeznaczony, gdybyś miał jeden komputer, nie potrzebowałbyś routera). Dane wpisujesz wszystkie te same, tyle że na drugim komputerze adres IP powinien różnić się ostatnią liczbą.