Ruter Linksys, Neostrada + dwa laptopy

(Pestka502) #1

Witam,

mam mały problem z internetem w laptopie HP z Windows 7 Professional.

Internet Neostrady 1 mb, ruter Linksys WAG54G2, zabezpieczenie WPA2 plus filtracja MAC

Komputer stacjonarny podłączony przez kabel (internet śmiga), laptop ACER Extensa z Windows XP SP3 też chodzi bez problemu.

Ruter był kupiony koło 2-3 miesięcy temu, sprawdzał się i nie przerywał połączenia bezprzewodowego do momentu kiedy nagle padł prąd w domu i po tym już nie mogłam się połączyć z internetem na HP. Nie pomogło resetowanie rutera, usuwanie filtracji MAC itp, hasło dostępu WPA2 jest na pewno dobrze wpisane.

W panelu, w którym jest rozpiska jakie sieci są dostępne, widnieje moja sieć, a gdy chce się do niej podłączyć wyskakuje mi komunikat "System Windows nie mógł nawiązać połączenia"

Już naprawdę nie mam pomysłu co mogło się stać... karta sieciowa na pewno nie padła w HP bo bez problemu podpięłam sie pod inne sieci bezprzewodowe.

Dodam, że w domu mam identyczny ruter Linksys (połączenia nie mogę nawiązać na stancji w Poznaniu), czasami przerywa połączenie ale ogólnie działa.

Dziękuję za każdą pomoc..

pozdrawiam

(Bob) #2

Witam

Spróbuj na laptopie w Panel sterowania\Sieć i Internet\Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi usunąć wszystkie sieci jakie masz, potem rozpoznać i zainstalować sieć bezprzewodową ponownie. Ja miałem podobny przypadek na Toshibie i nic innego nie pomogło (przy pomocy oprogramowania karty radiowej resetowałem adres IP, usiłowałem wpisać na nowo klucz WPA itd).

Bob

(Pestka502) #3

usuwałam i zapisywałam od nowa sieć i niestety to też nie pomogło...

nie wiem, może wina leży po stronie systemu.

(Bob) #4

możesz jeszcze spróbować na chwilę wyłączyć zabezpieczenia na routerze i sprawdzić czy wtedy laptop nawiąże połączenie z niezabezpieczoną siecią, to by znaczyło że coś jednak jest nie tak z zabezpieczeniem po stronie routera lub systemu.

Bob

(Pestka502) #5

jak na razie odinstalowała karte ktora sluzy do laczenia sie przez wifi, wlaczylam na nowo kompa, sam zainstalowal ja ponownie, wpisalam klucz zabezpieczen i czekam na wynik. na razie polaczenie sie trzyma.

_____

10 min spokoju i kolejne rozłaczenie, tym razem ok minuty...

(Bob) #6

Polecam poszukanie nowszych sterowników (oprogramowania) do karty sieciowej niekoniecznie na stronie producenta laptopa bo tam często nie są najnowsze, ale raczej na stronie producenta karty sieciowej.Tak samo w razie problemów z jakimkolwiek elementem składowym lepiej szukać na stronach producentów danego elementu niż producenta laptopa, bo oni w razie problemów reagują szybciej

Bob

(Pestka502) #7

ściągłam sterownik o oznaczeniu 7.7.0.199 z 20.12.2008 i zobaczymy jak będzie działać.

odkąd dorzuciłam nowy sterownik internet ani razu się nie rozłączył, jak wrócę do poznania to sprawdzę czy internet mi sie podłaczy i dam znac:))

dziekuje za odp Bob :slight_smile:

(Kpc21) #8

Resetowałeś router do ustawień fabrycznych?

Ja mam ten sam router i wyłączam go na noc. Nie da się go wyłączyć w inny sposób niż poprzez odcięcie zasilania, tak więc nie powinno się w tej sytuacji nic stać. Ale najwyraźniej się stało.

(Pestka502) #9

najprawdopodobniej wszystko było winą nieaktualnego sterownika do karty sieciowej, ponieważ drugi laptop (ACER, XP SP3) łączy się z internetem bezproblemowo..

jak wrócę do poznania za 1,5 tygodnia to sprawdzę, czy będę miała internet.