Ruter Linksys, Neostrada + dwa laptopy

Witam,

mam mały problem z internetem w laptopie HP z Windows 7 Professional.

Internet Neostrady 1 mb, ruter Linksys WAG54G2, zabezpieczenie WPA2 plus filtracja MAC

Komputer stacjonarny podłączony przez kabel (internet śmiga), laptop ACER Extensa z Windows XP SP3 też chodzi bez problemu.

Ruter był kupiony koło 2-3 miesięcy temu, sprawdzał się i nie przerywał połączenia bezprzewodowego do momentu kiedy nagle padł prąd w domu i po tym już nie mogłam się połączyć z internetem na HP. Nie pomogło resetowanie rutera, usuwanie filtracji MAC itp, hasło dostępu WPA2 jest na pewno dobrze wpisane.

W panelu, w którym jest rozpiska jakie sieci są dostępne, widnieje moja sieć, a gdy chce się do niej podłączyć wyskakuje mi komunikat “System Windows nie mógł nawiązać połączenia”

Już naprawdę nie mam pomysłu co mogło się stać… karta sieciowa na pewno nie padła w HP bo bez problemu podpięłam sie pod inne sieci bezprzewodowe.

Dodam, że w domu mam identyczny ruter Linksys (połączenia nie mogę nawiązać na stancji w Poznaniu), czasami przerywa połączenie ale ogólnie działa.

Dziękuję za każdą pomoc…

pozdrawiam

Witam

Spróbuj na laptopie w Panel sterowania\Sieć i Internet\Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi usunąć wszystkie sieci jakie masz, potem rozpoznać i zainstalować sieć bezprzewodową ponownie. Ja miałem podobny przypadek na Toshibie i nic innego nie pomogło (przy pomocy oprogramowania karty radiowej resetowałem adres IP, usiłowałem wpisać na nowo klucz WPA itd).

Bob

usuwałam i zapisywałam od nowa sieć i niestety to też nie pomogło…

nie wiem, może wina leży po stronie systemu.

możesz jeszcze spróbować na chwilę wyłączyć zabezpieczenia na routerze i sprawdzić czy wtedy laptop nawiąże połączenie z niezabezpieczoną siecią, to by znaczyło że coś jednak jest nie tak z zabezpieczeniem po stronie routera lub systemu.

Bob

jak na razie odinstalowała karte ktora sluzy do laczenia sie przez wifi, wlaczylam na nowo kompa, sam zainstalowal ja ponownie, wpisalam klucz zabezpieczen i czekam na wynik. na razie polaczenie sie trzyma.

_____

10 min spokoju i kolejne rozłaczenie, tym razem ok minuty…

Polecam poszukanie nowszych sterowników (oprogramowania) do karty sieciowej niekoniecznie na stronie producenta laptopa bo tam często nie są najnowsze, ale raczej na stronie producenta karty sieciowej.Tak samo w razie problemów z jakimkolwiek elementem składowym lepiej szukać na stronach producentów danego elementu niż producenta laptopa, bo oni w razie problemów reagują szybciej

Bob

ściągłam sterownik o oznaczeniu 7.7.0.199 z 20.12.2008 i zobaczymy jak będzie działać.

***

odkąd dorzuciłam nowy sterownik internet ani razu się nie rozłączył, jak wrócę do poznania to sprawdzę czy internet mi sie podłaczy i dam znac:))

dziekuje za odp Bob :slight_smile:

Resetowałeś router do ustawień fabrycznych?

Ja mam ten sam router i wyłączam go na noc. Nie da się go wyłączyć w inny sposób niż poprzez odcięcie zasilania, tak więc nie powinno się w tej sytuacji nic stać. Ale najwyraźniej się stało.

najprawdopodobniej wszystko było winą nieaktualnego sterownika do karty sieciowej, ponieważ drugi laptop (ACER, XP SP3) łączy się z internetem bezproblemowo…

jak wrócę do poznania za 1,5 tygodnia to sprawdzę, czy będę miała internet.