"Rwanie" muzyki podczas pracy na kompie

Witam,

nie mam już na to siły i cierpliwości, więc pytam o radę. Otóż czasem (ostatnio coraz częściej), “rwie” mi muzykę podczas pracy na kompie (tzn. przeskakuje co kilka sekund z charakterystycznym cichym pstryknięciem i właściwie to chyba tylko kiedy piszę coś na klawiaturze). Temperatury ok, nic sie nie przegrzewa, komputer oczyszczony z syfu, użycie procesora w normie, niedawno formatowany, brak wirusów, trojanów, no jednym słowem jest czysty ale i tak rwie ;p niezależnie od odtwarzacza (foobar, wmp, winamp, sMplayer). Komp jak w podpisie, nie jest to wina karty dźwiękowej bo na wcześniejszej było to samo (teraz mam SB Audigy SE, wcześniej jakaś śmieszna karta niby to Creative). Klawiatura podłączona pod PS/2, co ciekawe kiedy gram np. w NFS MW na padzie to muzyka gra normalnie, ale jak tylko zacznę coś pisać już zaczyna rwać. To raczej nie wina zasilacza - Forton 350W. Kiedyś pomagał restart kompa i wszystko wracało do normy, ale po kolejnym znowu rwało (taka krzyżówka ;p ). Klawiatura to A4Tech KLS-23MU. ieN wiem co mogę jeszcze napisać więcej - więc pytajcie!

Z góry dzięki za wszelaką pomoc.

Załatw przejściówkę PS2 -> USB i podłącz klawiere przez USB ew. załatw inną na USB być może masz jakieś problemy z portem PS2(ew. z samą klawierą).

i zaktualizuj BIOS może to coś da.

Sprawdź tryb pracy dysku DMA - link.

viewtopic.php?p=213851#213851

Sprawdzę czy gdzieś u siebie dostanę taką przejściówkę w sklepie i zobaczę - może pomoże.

Bios najnowszy z możliwych.

Tak to wygląda u mnie w tej chwili (strzelam, że secondary channel jest szary, bo mam podłączony w tej chwili tylko jeden dysk i dvd-rom):

1.jpg?t=1208259330

2.jpg?t=1208259357

Coś zmieniać dalej?

Aha - przełożyłem kartę muzyczną w inny port PCI i wyjąłem tuner TV - na razie jest dobrze, ale nie wiem czy to dzięki moim zabiegom, czy tylko przez uruchomienie komputera ponownie… ;p

Dzięki za pomoc!