RX 570 czy Gtx 1660

Mam jeszcze pytanie, czy od tego


nie jest lepsza ta karta

??

i na co patrzeć przy wyborze gpu

Te karty mają niemal bliźniaczą wydajność. 1070 wygrywa większą ilością VRAM - 8GB zamiast 6 GB. 1070 będąc w tej samej cenie co 1660 Ti wygrywa i nie ma nad czym się zastanawiać.

Tylko Vega 56 z dwoma grami za 249€.

Nie opłaca się dla dwóch gier. 1400 zł za najtańszą wersję, a w sklepie, który daje te gry wisi za 1600. Sklepy u zagraniczne nas nie interesują.

Uproszczenie, wiadomo, że procesor pewnej klasy będzie lub nie bottleneckiem dla karty.
Wybierając 1070 dla powiedzmy Phenoma x4 i porównując np. z 570 różnica będzie widoczna głównie w cenie, bo 1070 się nie rozkręci na 100% :wink:

“Nas” ?
Czyli decyzje zakupowa podejmujesz za Jakub_Jasin.

Dlaczego nie warto kupować za granica?
Dodatkowo Vega 56 to jest wyższa wydajność niż 1070.

Jesteś w stanie zająć się sprawami rękojmi/gwarancji w Niemczech :wink: ?
Być może jest to nieco lepsza wydajność, ale ni sklepu nie znasz, ni później z kłopotami nie pomożesz :wink:
Można kupić, ale trzeba być świadomym ryzyka, tak jak z “obligacjami” Getbacka.

1 polubienie

Ww. sklep ma 6 placówek stacjonarnych. https://www.notebooksbilliger.de/infocenter/section/store

  1. największy sklep e-commerce w Niemczech z obrotami 751 milionow € w roku 2017.
    (często przytaczany mindfactory jest na 20-stej pozycji z 3 krotnie mniejszymi obrotami.
    https://www.ehi.org/de/top-100-umsatzstaerkste-onlineshops-in-deutschland/

Koszty wysyłki do polski to 22€.

Masz paragon / rachunek robisz reklamacje i wsio.

Vega56 nie jest na tyle ciekawa w porównaniu do 1070, żeby sobie robić dodatkową robotę związaną ze sprowadzaniem karty z Niemczech. W przypadku problemów czas realizacji naprawy się niepotrzebnie wydłuża. Poza tym proponujesz kartę z turbiną, a to głośne i gorące cholerstwo. Najbiedniejszą wersję V56 chcesz zamienić z nawet dobrym GTX’em 1070. Gdyby V56 miała wydajność przynajmniej 1080 w cenie 1070 to może miałoby to jakiś sens, ale w tym wypadku nie ma.

Vega 56 ma wydajność 1080 i jest w cenie poniżej 1070.
Plus dodatkowe 2 gry.

Głośność tego Msi: https://www.youtube.com/watch?v=1FZrj4rnlo8

Do GTX 1080 mimo wszystko jeszcze brakuje. Poza tym to dalej karta z turbiną, która jest dramatem w używaniu.

To raczej 1080 brakuje do V56

Sprawdzasz w jednej w grze w API, które jest używane bardzo rzadko w dzisiejszych grach… Takie same wykresy są w Wolfensteinie i Doomie, ale w DX 11 jest dalej gorzej. DX 12 daje porównywalną wydajność do 1080, ale zazwyczaj 10-15% wypada słabiej. Karta nie jest warta kombinowania. I powtarzam dalej, że turbina w takim GPU to jest masakra.

Przyznam, ze V56 trochę nadgoniło wydajność i bliżej teraz do GTX 1080, ale przez niemal zerową ilość kart w Polsce, karty są dość drogie, a sprowadzanie tego z innej części Europy słabo się opłaca - w dodatku w wersji Air Boost.

Ja mam taki obrazek:

Widze, ze szekle nVidii działają.

Proponujesz GTX1070, produkt w cenie 1399zl, który jest wolniejszy, a negujesz ofertę za 1070PLN + 95zl przesyłkę, w dodatku, jak sam przyznałeś, której wydajność jest bliższa GTX1080 niż GTX1070.

Po drugie, od ceny Vegi 56 można odliczyć ceny 2 dodawanych gier (można sprzedać).

Po trzecie, Pascale już są przez nVidie porzucone, będą w sterownikach spowalniane.

Takie podejście to po prostu naciąganie.

Jeśli chodzi o “niekupowanie w niemieckich sklepach”, w grudniu kupiłem 3 karty graficzne.
Polskie sklepy mogą pomarzyć o takiej jakości obsługi, jakie reprezentują sklepy niemieckie.

Jeżeli kolega nie zdążył to przepadał mu Palit za 1279, bo za tyle był wczoraj. Air Boost to badziewie, czego nie rozumiesz? Pierwsza porządna V56 to 1400 zł. Nie, gier nie można sprzedać, bo aktywacja ma ograniczony czas i w pc musi zostać wykryta odpowiednia karta - zabezpieczenie przed odsprzedażą gier.

Kolejny mąciciel o spowalnianiu kart. Nie spowalnia, a nie optymalizuje pod nowsze tytuły. Obalone milion razy, a dalej plotka jest puszczana dalej, choć nikt testów sam nie zrobił by sprawdzić swoje rewelacje.

Moja propozycja do 3,3k


Zasilacz do komputera SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold
Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
Procesor AMD Ryzen AMD Ryzen 5 2600
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem
Płyta główna Socket AM4 MSI B450-A PRO
Dysk SSD Crucial 480GB 2,5" SATA SSD BX500
Karta graficzna NVIDIA Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6

Ewentualnie możesz wybrać tańszy zasilacz be quiet! System Power 9 500W, sam zestaw duzo mocy nie potrzebuje lecz myśląc o przyszłościowym podkręcaniu warto wybrać zasilacz z certyfikatem gold.

Wczoraj się nie urodziłem i nie mam pierwszej karty graficznej w swoim PC.

Głośność tego MSi została już przeze mnie pokazana.

Jest wiele mitów, chociażby o prądożerności AMD, lub dużym narzucie sterowników od nich.
Oba ww. mity są fałszywe.

Gry można sprzedać, jak się chce.

“Nie spowalnia, a nie optymalizuje pod nowsze tytuły.”
Czyli polecasz kartę graficzną bez wsparcia producenta. Wybitne.

A jak się do tego ma “btw this card is undervolted”?