Jaki laptop do 3500 zł? MSI GL63?

Cześć!
Czy rozglądając się za laptopami powinienem wykluczyć modele z Ryzenami? Słyszałem, że są bardziej prądożerne niż Intele.

Drugie pytanie:
Które Ryzeny są warte uwagi i szybsze niż i5-8xxx w laptopach?
image

A Intele:
image image

Druga sprawa to na jakim poziomie są obecnie karty zintegrowane w laptopach? Da się w coś pograć na tych kartach zintegrowanych w i5 (lub Ryzenach)?
A na jakim poziomie stoją karty typu MX150 czy Radeon Vega? Jeśli to szroty to za jakimi kartami się rozglądać?
Tutaj znowu pytanie czy propozycje Radeona są dobre czy patrzeć na GTXy np. 1050 i lepsze?

3550H ~~= i5 8XXX
2700/3700U powinna być nieco szybsza

W przypadku Intela, tylko gry 2D lub b. stare, w dla Ryzenów 2500u ~~= MX130 Ryzen3700U ~= MX150, pograsz nawet w AAA w okolicach 30FPS na LOW

Jeżeli chodzi o gamingowe,do 4000 Asus z 3550H 1650 chyba jest najlepszy, 1050TI zjada.

Jeżeli szczytem marzeń jest gamingowy laptop na Intel Atomie N4200 o wydajności 10 letniego core quada, to bierz Intela. Pomiedzy i3 i i5 oraz Ryzenami różncie kosmetyczne.

Czyli rozumiem, że Ryzen 5 2700 U jest szybszy od 5 3550 H oraz i5 8300 H?

Właśnie chciałem się zorientować najpierw w których komponentach wybierać.

Laptop niekoniecznie gamingowy, ale miło by było, żeby był uniwersalny czyli, że w coś na nim zagrać się uda (Cyberpunk 2077 raczej odpada, ale jakieś inne nowsze gry, w które nigdy nie mogłem zagrać przez stary sprzęt), ale też do programowania na przykład.

4000 to chyba będzie ponad budżet, tak 3000 może? Ciężko mi zdecydować czy wziąć coś bardziej mobilnego czy mocniejszego też.

A jednak myliłem się, tak to syntetycznie wygląda, nieco inaczej.
https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-2700U-vs-AMD-Ryzen-5-3550H-vs-Intel-i5-8250U/3140vs3403vs3042

Oczywiście mówimy o Intelu i5 U nie wysokiej :wink:

Do 3000 tysęcy…. Chyba Acer ostatnio robił promocje na i5 z 1050 (bez TI) zobacz na ich stronie jest szansa na coś takiego.

Jeszcze nie kupuję, na razie analizuję. Ale żeby przejrzeć ofertę xkomu muszę jakieś kryteria mieć, które ptaszki zaznaczyć, czy tylko intele czy ryzeny też :wink:

Z Ryzenem jest np: Asus FX 505
A z Intelem: MSI GL63, Acer Aspire 7

Natomiast lżeszy kaliber Dell 5575 wygląda ciekawie

Zamiast coś odrzucać to lepiej po prostu podaj wymagania

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Ale nie chcę, żeby wszystko załatwił ktoś dla mnie tylko też coś się dowiedzieć :wink:

Dlatego zadałem konkretne pytania:m.in. czy Ryzeny są faktycznie bardziej energożerne i przez to gorsze.

pytania do wyboru laptopa
  1. Kwota przeznaczona na zakup: 3000 (można nagiąć lekko)
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15,6+ FullHD+
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.): uniwersalne, programowanie, gry, filmy, internet, pisanie
  4. Wymagania specjalne: wytrzymały (najlepiej metalowy), ciężko zdecydować, bo mocne podzespoły wykluczają mobilność, dobra bateria
  5. Osobiste preferencje: Lenovo chyba odpada bo podobno kiepska jakość
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): Windows 10 lub bez

Ad.5) Sugerowałbym ASUS, MSI, Acer, Dell - koniecznie trzeba poszukać opinii o konkretnym modelu.
Procesory - sprawdzaj i wybieraj.
GPU w grach.

Podłączę się ws porównania intela i amd bo trochę się gubię. Jakie są odpowiedniki amd następujących procesorów intela:
i5 8265U
i5 8300H
i7 8xxxU

Otwórz link z rankingiem CPU, który podałem wcześniej, odszukaj dany procesor Intela i szukaj (wyżej lub niżej) najbliższego AMD. To będą CPU Intel/AMD o zbliżonej wydajności, czyli w miarę rzeczywiste odpowiedniki. Reszta to bełkot marketingowy.

No i jest jeszcze i5-9300H wcale nie droga

i5-9300 H jest szybsza od Ryzena 5 3550H

Chyba właśnie go wybiorę. Lepszy od Asusa i Lenovo?

Ten MSi z i5 i 1650?Ogólnie konfiguracja najlepsza chyba w takiej cenie, a logo producenta… nie zna się :wink:

Jeżeli mowa o nowym MSI pojawiło się kilka nowych modeli od Lenovo.
Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650
Bardzo podobny do wcześniejszej serii y530.

Ewentualnie Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650
Bardzo dobry stosunek ceny do wydajność, nawet wyposażenie jest całkiem niezłe, podświetlana klawiatura, matryca IPS.

Pierwszy wykracza za budżet, a IdeaPad raczej słaba jakość

O tym IdeaPad nie ma nigdzie informacji na temat testów. Trzeba poczekać, bo to nowa seria i albo będą chcieli zrobić dobrą cenę, albo będzie tak jak mówisz - słaba jakość. Możesz też kupić i w razie czego mas dwa tygodnie na zwrot.

Z ciekawych propozycji, myślałbym jeszcze nad Acer Aspire 7:

  • 16 GB RAM
  • możliwość montażu drugiego dysku na złączu SATA
  • grafika GTX 1050 Ti 4 GB

Same ideapady nie sa złe, mam jednego w domu i nie wariuje. Ot zwykły tani laptop :wink:

Ni no, 16 GB do 1050ti? Trochę szkoda schodzić z 1650 - Ram dodasz, kartę nie :wink:

To nowość więc trzeba poczekać na testy.

To jeśli idziemy tym podejściem, opłacalnie jest kupić Legion Y540:

  • jest nowy procesor
  • jest nowa grafika
  • można dołożyć RAM
  • dysk na PCIe
  • dobra matryca (w porównaniu do MSI)
  • z chłodzeniem nie powinno być problemów, przy Y530 w niektórych partiach trzeba było zmienić samemu pastę
  • design jest szacun