Ryzyko spalenia zasilacza po podpieciu diody led

Chciałem podpiąć diody pod zasilacz przez odpowiedni rezystor czy istnieje jakies ryzyko spalenia zasilacza itp

jaki zasilacz ? marka i moc?

Tracer 350W i jak?

Do wymiany od razu, jak na tym można komputer trzymać :stuck_out_tongue:

Komp chodzi juz na nim jakies 3 lata. A co z tymi diodami?

Diody pobierają znikomy prąd, możesz sobie nawet 100 podłączyć :slight_smile:

A jaki rezystor? to sobie oblicz z prawa Oma

Ty widziałeś kiedyś diode ? :silly:

Ten rezystor to nawet nie wiem jaki. Powiedziałem gosciowi w sklepie zeby mi dał z 12V pod diode.

Co to za diody?Rezystor musisz dobrać w zależności od tego jak je podłączysz szeregowo czy równolegle i ile tych diod chcesz podłączyć.I nie spalą Ci zasilacza.

A jak lepiej podpiac szeregowo czy równolegle??

Zależy ile tych diod chcesz podpiąć i na jakie są napięcie.Napisz ile masz tych diod i czy to są zwykłe świecące czy jakie,więcej konkretów to Ci coś poradzę.

Powiedzmy ze 5 diod 5mm zwykłe to są chyba 3V …

Ja pod tego tracera nic bym nie podłączył bo to szajs :smiley:

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 21:39

Nawet spalonej lampki bo to strach, co sie stanie, czy wybuchnie czy upali coś ;p

Diody wymagają napięcia około 2V niektóre nawet 4V zależy od koloru,prąd około 20mA,niewiem jakiego masz koloru nie napisałeś,ale najlepiej podłącz je równolegle do 5V.

Rezystor:(5V-2V)/(5*20mA)=3V/0,1A=30Ω

A moc rezystora: 3V*0,1A=0,3W (minimum,lepiej dać większą)

Diody są niebieskie

To obliczenia nieaktualne poczytaj sobie to http://wkretak.pl/?page_id=32

Mam jeszcze jedno pytanie jak podłączyć diodę(5mm-niebieska) tak by mrugała w rytm muzyki lub gdzie ja podłączyć bo jak podłączam pod kable które idą pod głośnik to sie nic nie dzieje

A co się ma dziać ??

Myślisz ze sygnał z wyjścia głośnikowego wysteruje Ci diodę ??

Do wyjścia głośnikowego musisz podpiąć osobno zasilany odpowiedni układ elektroniczny.

http://www.elektroda.pl/projekt/nord/ne528.zip

A jak zrobic taki układ najprostszym sposobem?

Podałem ci schemat, a na temat montażu układów elektronicznych wykładu nie bede udzielał.

Najprościej lutownica w łapkę i skleć jakiegoś pajączka wg podanego schematu.