Rzeczy potrzebne do zmontowania filmu

(system) #1

Witam. W kilka dni muszę zrobić filmik, będący prezentacją multimedialną do mojej pracy dyplomowej. Mam zamiar wykorzystać materiały z gry komputerowej "Wiedźmin" oraz filmów takich jak "Gladiator", "Shrek", "Sara", "Avatar", "Krzyżacy", "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Dzień Świra" oraz innych. Zamierzam zrobić coś na kształt trailera, w którym urywki bedą trwały nawet 0.05 sekundy, a między którymi wstawię efekty świetlne, napisy i oczywiście podkłady muzyczne wraz z niezależnymi efektami dźwiękowymi (charakterystyczny szzzust podczas wyskakiwania napisów w zwiastunach filmów akcji). Mam w związku z tym kilka pytań.

1. Jakie efekty/kodeki/nakładki do Windows Movie Makera mogę pobrać, aby polepszyć jakość i różnorodność efektu końcowego,

2. Jaki inny darmowy, niedużo ważący, posiadający przyzwoite funkcje, polskiprogram sklejający video mogę pobrać z Internetu,

3. Co zrobić aby uzyskać efekt bardzo szybkiego przeskakiwania klipów w WMM przy mojej konfiguracji sprzętowej, która potrafi powodowac straszne cięcia,

4. Skąd mogę wziąć fragmenty wymienionych filmów w jako takiej jakości? Nie mówię o wchodzeniu na e-kino i "nagrywaniu" hypercamem ale o pobraniu lub innym zdobyciu takowych,

5. Jak mogę pobrać filmy z youtube,

6. Jak przekonwertować format video bez utraty jakości, wyciąć dźwięk lub wyciszyć klip, nałożyć kilka efektów/dźwięków na siebie, zwiększyć głośność, polepszyć jakośc filmu,

7. Jak "odświeżyć" film po jego zapisaniu na dysku? Przy mojej karcie graficznej filmy są miernej jakości ( KLIKNIJ) a teraz potrzebuję czegoś naprawdę wyjątkowego.

To dla mnie naprawdę ważne. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.