Rzeczywista jakość mp3

Czy znacie program który podawałby rzeczywisty bitrate pliku mp3?

Bo bitrate który jest podawany w real playeru czy innych playerach można oszukać konwertując plik na inna jakość.

Dziwne pytanie - jak zrobisz bitrate po bitrate - to kto to będzie wiedział, Ważniejszy chyba rodzaj kodeka który to robi.

No własnie zrobiłem sobie próbe w audacity - plik 320 i ten sam plik 320 zrobiony na 112 i potem z powrotem na 320 - na wykresie w audacity widac ze ten fake 320 jest gorszej jakości - ale ja chciałbym jakiegoś analyzera który sprawdzał by jakość a nie odczytywał tylko info o pliku.

Popytaj tutaj :mrgreen:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=21

i tak zrobiony plik faktycznie ma bitrate 320, bitrate to ilość próbek dźwięku jaka jest przekazywana z pliku w jednostce czasu, plik który przerobiłeś do 120 stracił sporo informacji, ale podnosząc go z powrotem do 320 informacje te zostały, odzyskane (przez interpolacje - program próbował odgadnąć jakie wartości próbek najprawdopodobniej powinny znajdywać się w danym miejscu) więc faktycznie ów bitrate to 320

A w jakim programie można przerobić birate żeby było niższe?

Podałem tego linka i tam obadaj forum

CDex prawie nie widać różnicy chyba że zmniejszysz bitrate z 180 na 42 (czy jakoś tak) :mrgreen: