Rzeczywista prędkość pobierania - Neostrada 6 Mb

Witam szanownych forumowiczów. Od kilkunastu dni testuje neostrade 6mb. Jako, że były duże problemy z instalacją tej opcji na mojej lini staram się sprawdzać czy wykorzystuje faktycznie te 6Mb które zapewnia TP. Otóz wg. programów jDwonloader, uTorrent czy menadźerów pobierania plików wbudowanych w przeglądarkę prędkość pobierania wacha się w granicach 720 i ani trochę więcej. Program cFosSpeed pokazuje prędkość 769 czyli prędkość jaka jest gwarantowana przy opcji 6Mb. Pytanie do was drodzy forumowicze, które dane są bardziej prawdziwe? te z cfosa czy te z pozostałych programów?

http://img38.imageshack.us/img38/138/beztytuungm.png

Uploaded with ImageShack.us

769KB/s to jest prędkość maksymalna, miałem Cfos to pokazywał mi transfer po 180KB/s a normalnie łącze osiągało po 120KB/s. Wykonaj jeszcze test na jakimś speedteście i ew. sprawdź transfer z jakiegoś szybkiego serwera, ale wygląda na to że jest wszystko w porządku jak na 6Mbit.

Dobrze Ci pokazuje. Nie oszukujmy się - raz, że nikt się nie będzie specjalne kłócił o te kilkadziesiąt kb, dwa TP nie ma obowiązku (niestety) zapewnienia Ci 100% przepustowości łącza. Poza tym 6mb, które masz to prędkość MAKSYMALNA, a nie GWARANTOWANA, więc jest wszystko OK :slight_smile:

jest dobrze ,prędkość która podawana jest przez firmę udostępniającą nam internet ,trzeba dzielić przez 8 i wychodzi faktyczna prędkość łącza w twoim przypadku jest to 750 kb na sekundę.

Dokładnie - ja mam Neostradę 20 Mb (a właściwie do 20 Mb) i przeważnie wyciąga te 16, ale w godzinach szczytu potrafi zejść poniżej 1 Mb…

Panowie,

Po pierwsze kupujecie prędkość do ilość MB; oczywiście jeżeli prędkość jak i czasy przepływu pakietu są znacznie odbiegające od normy to śmiało można wymagać zmiany parametrów (jak będzie opór to pismo do UKE).

Po drugie , mają wejść przepisy zapewniające minimalne przesył dla danego łącza; ALE TYLKO W OBRĘBIE WŁASNEJ SIECI OPERATORA.

Także i tak dla przeciętnego kowalskiego niewiele to zmieni.

Rozumie. Dziękuje za odpowiedzi. Jeszcze pytanko, co sądzicie o tym?

beztytuutpe.png

Uploaded with ImageShack.us

parametry masz super 100% pogratulować odległości od centrali

No do centrali mam jakieś 100m. Niestety moja linia była jedną z pierwszych założonych w mojej miejscowości. Mama mówi, że jest z lata 70 jeszcze… Miałem spore problemy z założeniem 6Mb ponieważ system TP nie przyjmował wartości większej niż 1Mb.

Jak już się tak dopytuje to powiedzcie mi jeszcze czy w interesie TP jest założenie mi nowej skrzynki telefonicznej? Moja skrzynka która właśnie jest już bardzo wiekowa wisi sobie na sznurku od snopowiązałki i w dodatku jest poprowadzona jeszce słupem telefonicznym a nie ziemia. Każda większa wichura kończy się wizytą serwisu. Mają prawo mi to wymienić? czy muszę to załatwić w swoim prywatnym interesie?

Szerokość pasma jest prawidłowa, tyle możesz osiągnąć maksymalnie, pamiętaj też, że nie z każdego serwera będziesz pobierał z maksymalną prędkością, dodatkowo operator nie ma wpływu na to, co dzieje się poza jego siecią.

W takim razie 6Mb, nie jest prędkością faktyczną? 6Mb/s (megabit na sekundę) to inaczej 768KB/s (kilobajtów na sekundę), zwykłe przeliczenie jednostek, to tak jakbyś zamieniał m/s na km/h i odwrotnie.

Pozdrawiam!

oczywiście TP powinna modernizować linię w miarę potrzeb i robią to ale czasami trzeba się nalatać na dzwonić na błagać na wysyłać fotek linii żeby coś zrobili wymiana 100m kabla to nie jest jakiś duży koszt dla nich ,generalnie parametry są dobre internet działa i dla nich jest ok

co do skrzynki to pisz skargę do UKE http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?lay … ace=Lead07

wymiana oczywiście jest w interesie TP wszystko co masz w domu kable gniazdka należy do ciebie i to we własnym zakresie a poza nim to już ich interes

Może zanim jakiekolwiek skargi się będzie pisać to tak zgłosić im ten fakt? …

Wszyscy tylko skargi składacie, a później dzwonicie do nas na infolinie żalić się o pierdoły.

Prędkość masz w porządku, nie narzekaj. TP nie zapewnia 6Mb/s zapewnia do 6mb, widełki są od 3Mb/s do 6Mb/s.

ByczY sam pisał że ‘‘Każda większa wichura kończy się wizytą serwisu’’ i jakoś dalej skrzynki rozdzielczej nikt nie wymienił a co gorsza wisi sobie na sznurku jak gdyby nigdy nic to się nazywa profesjonalizm jak to są pierdoły dla ciebie to ja nie mam pytań.

Po co mu teraz większy Margin down jak ma już max dla adsl1 ? żeby mięć większą prędkość wystarczy że go przepną do portu adsl2+ i ten margin będzie wyglądał zupełnie inaczej niż teraz

To, że się kończy wizytą serwisu nie znaczy że jest zlecenie na wymianę. Zgłoszenie ma być precyzyjne, bo takie też jest przesylane do serwisantów. To co wpłynie do TP idzie do techników. Więc jeśli oni mają w zgłoszeniu że internet nie działa, znaczy że mają sprawdzić co się dzieje, że nie działa, jeśli naprawią na tej skrzynce to znaczy że naprawa skuteczna. Jeśli dostaną zlecenie od nas że mają wymienić skrzynkę to wymienią.

A skąd wiesz, że nie jest już wpięty na port adsl2+? Tego nie możesz stwierdzić teraz na podstawie screena. Dopiero można to sprawdzic w teście portu.

Skoro już o tym mowa, to napiszę jak ostatnio profesjonalnie podłączyli mojego znajomego do internetu :).

Przyjechali technicy, rzucili kabel na ziemie, jedną stronę “podłączyli” do skrzynki, drugą do gniazdka a reszta kabla pozostała na dworze. Dlaczego “podłączyli”? Normalnie odwalili taką prowizorkę, że szkoda gadać. Kable poskręcali, nawet nie zaizolowali i odjechali. Następnego dnia pies kabel przegryzł i trzeba było kupić nowy. Nowy podłączyli tak samo.

A wracając do mojej sprawy, dzwoniłem na infolinie. Pani przyjęła zlecenie na wymianę skrzynki telefonicznej. Niestety wymiana przyłączenia z powietrznego na podziemne nie bardzo wchodzi w grę. Pani powiedziała, że w zgłoszeniu to ujmę ale nie daje gwarancji, że technicy to zrobią.

Pisać do głównego biorą?

modulacja G.DMT jest stosowana w pierwszym adsl chyba że ma tak w routerze ręcznie ustawione, ale przy podstawowej konfiguracji jest zawsze na Auto i ustawiłoby się samo na adsl2+ gdyby było dostępne.

co do tych skrzynek to od kogo zależy czy będzie wymieniona od nas czy od technika bo jeśli zgłosimy wymianę skrzynki to technik który przyjedzie może uznać że nie ma takiej potrzeby widziałem słup z taką skrzynką drewnianą ale w środku była kolejna hermetyczna i tam kable połączone jak należy generalnie ok gdyby nie to że do słupa była przywiązana drutem a kable zawinięte w około słupa bo za długie i taśmą przyklejone trochę to przesada że potrzeba aż dwóch ekip jednej która wymieniała to co w środku a druga poprawiała żeby się to trzymało.

Kolega niech złoży skargę na techników, którzy pracują w okolicy, widać że nie chce im się robić (zdarzają się tacy, wtedy proponuje klientom składanie skargi). TP nie ma nic do gadania bo oni wysyłają tylko zlecenie i to jest wszystko co mogą zrobić, dopiero jak wpłynie skarga to wtedy jest możliwość większego egzekwowania od techników odpowiednich rzeczy. Łącznie ze zmianą techników w miejscu instalacji.

Co do Twojej sprawy to rzeczywiście może być problem z wymianą przyłączenia z powietrznego na podziemne, bo to jednak nie są małe koszty i koszt abonamentu, który płacisz nie pokryłby raczej tej inwestycji. Ale jeśli zrobią Ci porządną skrzynkę oraz podłączą do niej wszystko tak jak powinno być, to nie powinieneś mieć już problemów. Wtedy parametry linii powinny Ci się też trochę poprawić, jeśli były jakieś błędy na linii :slight_smile:

Dodane 30.03.2012 (Pt) 0:30

Ja mam łącze adsl2+ i jeszcze do niedawna miałem ustawioną modulację g.dmt i synchronizował mi się normalnie na 10 Mb/s, tak więc to nic nie znaczy. Tak jak mówię, musiałbym w pracy sprawdzić czy ta osoba jest wpięta pod adsl czy adsl2+, ale z tego co wiem teraz już się w ogole odchodzi od kart tylko adsl.

Co do skrzynek wszystko musi być zgłoszone i nie raz a kilka razy jeśli technik nie wykonuje należycie swojej roboty. Moim zdaniem i to zawsze zaznaczam jak wystawiam im zgłoszenia to to, że jak klient chce, żeby na jego słupie był porządek z kablami to oni ten porządek powinni zrobić

Co z tego że klient mieszka 100 metrów od centrali, jak rzeczywista odległość może być 500 metrów bo 400 metrów kabla jest zwinięte w kłębek i przywiązane taśmą do słupa… Tak czasami się zdarza, dlatego takie rzeczy trzeba zgłaszać do oporu i w tym wypadku grać rolę “natrętnego” klienta.

Uważam, że nie powinno być . Dookoła mnie wszyscy sąsiedzi którzy zakładali telefon zupełnie niedawno przyłączeniu są już właśnie kablami ziemnymi. Kablami z mojego słupa podłączonych jest może 3-4 użytkowników wraz ze mną. Pod moim chodnikiem biegną takie kable. Dodatkowo pomiędzy centralą która znajduje się 100m dalej a moim domem jest taka stara skrzynia (coś takiego - obrazek niżej). Wg. mnie możliwości techniczne maja i to dosłownie na tacy. Dodam jeszcze, że od chodnika do ściany na której wisi aktualna skrzyneczka jest może 1.5m. Pani na infolini pytała nawet czy podczas telefonizacji, że tak to nazwę moich sąsiadów nie proponowano mi zmiany przyłącza, niestety NIE :frowning:

Co do tej synchornizacji, roter ustawiony jest na auto. Próbówałem ustawić adls2, niestety bezsktuczenie ponieważ router dalej łączył się G.DMT.

rondo6_2009.JPG

nie ma takiej opcji żeby w G.DMT chodziło 10Mb na full co nie znaczy że TP nie puszcza 10Mb w G.DMT np. z powodu braku wolnych kart adsl2+ w szafie gdzie synchronizacja wynosi w okolicach 10000kbps co daje ok 8Mb no bo widełki są od 6Mb a prędkość jest “do” 10Mb

@pretorek

mam takie pytanie jeśli jest centrala i od niej rozchodzą się kable do rozsianych skrzynek w których są karty adsl i do nich podpięci użytkownicy w okolicy to czy do tych skrzynek idzie miedź czy światłowody bo żaden technik nie mógł konkretnie powiedzieć wyjaśniam o co mi chodzi na początku mojej ulicy jest taka szafka do której jest podpięta szkoła reszta ludzi za nią łącznie 10 osób które korzysta z internetu mamy do niej wszyscy ok 2km jest jakaś szansa na postawienie takiej szafki bliżej dla tych paru osób?które chętnie skorzystałyby z większej opcji niż 10Mb i gdzie takie coś można zgłosić .wszystkie kable idą ziemią.jeśli do tych szafek są prowadzone światłowody to lipa bo nikt nam nie położy światełka ale jeśli są to miedziane kable to szansa powinna być spora