Rzetelna opinia o routerze Netgear DGN 3500

Witam

Mam okazję dość dobrze odsprzedać mój stary router, który zaczyna ograniczać moją sieć domową, gdyż ma switche tylko 100 Mbitowe oraz Wifi -g. Obecnie z jego usług korzystają dwa komputery stacjonarne z kartami 1 Gbps, dwa laptopy z Wifi w standardzie n, telewizor oraz sporadycznie kilka mniejszych urządzeń. Dodatkowo router udostępnia Internet z neostrady 2 Mbps. Poważnie zastanawiam się nad Netgearem DGN 3500. Ma wszystko, czego bym potrzebował łącznie z portem USB, do którego mógłbym podłączyć pendriva i trzymać na nim np. Mirande +inne drobiazgi. Dzięki temu zasiadając do dowolnego komputera zawsze korzystałbym z tej samej kopii tego komunikatora. Lecz nie ma róży bez kolców. Podobno ten model routera ma problem ze wznawianiem połączenia internetowego. Tutaj właśnie prosiłbym posiadaczy tego sprzętu o to jak jest w rzeczywistości?

http://www.netgear.com/products/home/wi … N3500.aspx

Tego konkretnego modelu nie znam więc ograniczę się do opinii ogólnej.

Ogólnie firma Netgear robi dobre urządzenia i jeśli są jakieś problemy z jakimś modelem to firma to poprawia wydając aktualizacje oprogramowania (firmware).

Sprawdź na ich stronie czy na liście poprawek w firmware będzie widniała podobna usterka.

Sprawdź takie informacje o wszystkich wersjach sprzętowych (oznaczanych cyfrą po literce V na końcu oznaczenia modelu).

Upewnij się też jaką dokładnie wersję sprzętową kupujesz bo poszczególne wersje hardware znacznie się między sobą różnią (firmaware nie jest kompatybilny z inną wersją sprzętową niż ta do której jest przeznaczony), mają różne dodatkowe funkcje i mogą mieć zupełnie inne usterki.

Dodane 25.02.2011 (Pt) 12:21

Poszukaj informacji o nim tu: http://kb.netgear.com/app/products/model/a_id/12453

O wersjach wiem. Obecny model to netgear. Sprawuje się perfekcyjnie. Modem sagem rwał połączenie z netem kilka razy dziennie. Netgearowi zdarzyło się raz w zeszłym roku. Także jakość jest jak najbardziej ok. Chodzi mi o opinię dotyczącą DGN 3500, bo wiele się pisze, że nie wznawia automatycznie połączenia internetowego, a producent niby kładzie na to lache.

slawex1983 , Trudno mi się wypowiedzieć na temat DGN3500.

Ogólnie Netgear robi dobry sprzęt. Ja korzystam od ponad roku z Netgear’a WNR3500L

z zainstalowanym Tomato.

Firma Netgear przyjmuje reklamacje sprzętu z wgranym alternatywnym oprogramowaniem.

Nie wiem czy Tomato wspiera już DGN2500 (chyba za nowy sprzęt).

Może takie rozwiązanie : modem ADSL + router np. WNR3500L (polecam).

Poczytaj, ten router sprawuje się bardzo przyzwoicie pod Tomato.

Zapraszam także do lektury forum na openlinksys czy openrouter.

Znajdź informacje lub zadaj pytania.

Kupiłem ten router. Niestety problem z automatycznym ponawianiem dostępu do internetu wciąż występuje. Może komuś udało się go rozwiązać?

Jeśli jest to problem programowy, a na taki wygląda to wystarczy zgłosić do supportu netgeara i wydadzą nowszy soft. Zapytaj na netgearclub.pl, tam odpowiada gość od nich z firmy.

Dobrze piszesz-WNR3500L+tomato daje bardzo udany duet, do tego dodając modem ADSL2+ mamy sprzęt pod neostradę.

Kupiłem i się go pozbyłem. Od kilku już lat korzystałem z Netgeara DG834Gv3. Nie mogłem o nim powiedzieć absolutnie nic złego. Raz podłączony do prądu działał bez żadnych awarii, zwiech, zerwań połączeń itd… Jednak zachciało się WiFi w standardzie n, gigabitu oraz usb, więc kupiłem DGN3500. Od razu okazało się, że model ten ma problem z ustanowieniem połączenia internetowego. Następnym problemem jest sporadyczne zawieszanie się WiFi. Na domiar złego po jakichś dwóch miesiącach wyzionął ducha. Oddałem go na gwarancje i dostałem nowy egzemplarz, niestety ze wszystkimi wadami poprzednika. Nowy działał około dwa tygodnie i znowu szlag go trafił. Nie chciałem więcej mieć z nim nic wspólnego, więc przepuściłem go przez komin i zamówiłem starego ale bardzo stabilnego DG834G. Nie mam nerwów na te cholerne gwarancje, użeranie się ze sprzedawcą, żeby oddał kase, a nie nowy towar. Nawet na allegro nie sprzedałbym tego gówna, żeby nie dostać negatywa. Jedyne godne zastosowanie DGN3500 to paliwo do pieca.