Rzetelna opinia o routerze Netgear DGN 3500


(slawex1983) #1

Witam

Mam okazję dość dobrze odsprzedać mój stary router, który zaczyna ograniczać moją sieć domową, gdyż ma switche tylko 100 Mbitowe oraz Wifi -g. Obecnie z jego usług korzystają dwa komputery stacjonarne z kartami 1 Gbps, dwa laptopy z Wifi w standardzie n, telewizor oraz sporadycznie kilka mniejszych urządzeń. Dodatkowo router udostępnia Internet z neostrady 2 Mbps. Poważnie zastanawiam się nad Netgearem DGN 3500. Ma wszystko, czego bym potrzebował łącznie z portem USB, do którego mógłbym podłączyć pendriva i trzymać na nim np. Mirande +inne drobiazgi. Dzięki temu zasiadając do dowolnego komputera zawsze korzystałbym z tej samej kopii tego komunikatora. Lecz nie ma róży bez kolców. Podobno ten model routera ma problem ze wznawianiem połączenia internetowego. Tutaj właśnie prosiłbym posiadaczy tego sprzętu o to jak jest w rzeczywistości?

http://www.netgear.com/products/home/wi ... N3500.aspx


(scripter1) #2

Tego konkretnego modelu nie znam więc ograniczę się do opinii ogólnej.

Ogólnie firma Netgear robi dobre urządzenia i jeśli są jakieś problemy z jakimś modelem to firma to poprawia wydając aktualizacje oprogramowania (firmware).

Sprawdź na ich stronie czy na liście poprawek w firmware będzie widniała podobna usterka.

Sprawdź takie informacje o wszystkich wersjach sprzętowych (oznaczanych cyfrą po literce V na końcu oznaczenia modelu).

Upewnij się też jaką dokładnie wersję sprzętową kupujesz bo poszczególne wersje hardware znacznie się między sobą różnią (firmaware nie jest kompatybilny z inną wersją sprzętową niż ta do której jest przeznaczony), mają różne dodatkowe funkcje i mogą mieć zupełnie inne usterki.

-- Dodane 25.02.2011 (Pt) 12:21 --

Poszukaj informacji o nim tu: http://kb.netgear.com/app/products/model/a_id/12453


(slawex1983) #3

O wersjach wiem. Obecny model to netgear. Sprawuje się perfekcyjnie. Modem sagem rwał połączenie z netem kilka razy dziennie. Netgearowi zdarzyło się raz w zeszłym roku. Także jakość jest jak najbardziej ok. Chodzi mi o opinię dotyczącą DGN 3500, bo wiele się pisze, że nie wznawia automatycznie połączenia internetowego, a producent niby kładzie na to lache.


(Maryś) #4

slawex1983 , Trudno mi się wypowiedzieć na temat DGN3500.

Ogólnie Netgear robi dobry sprzęt. Ja korzystam od ponad roku z Netgear'a WNR3500L

z zainstalowanym Tomato.

Firma Netgear przyjmuje reklamacje sprzętu z wgranym alternatywnym oprogramowaniem.

Nie wiem czy Tomato wspiera już DGN2500 (chyba za nowy sprzęt).

Może takie rozwiązanie : modem ADSL + router np. WNR3500L (polecam).

Poczytaj, ten router sprawuje się bardzo przyzwoicie pod Tomato.

Zapraszam także do lektury forum na openlinksys czy openrouter.

Znajdź informacje lub zadaj pytania.


(slawex1983) #5

Kupiłem ten router. Niestety problem z automatycznym ponawianiem dostępu do internetu wciąż występuje. Może komuś udało się go rozwiązać?


(Mefisto) #6

Jeśli jest to problem programowy, a na taki wygląda to wystarczy zgłosić do supportu netgeara i wydadzą nowszy soft. Zapytaj na netgearclub.pl, tam odpowiada gość od nich z firmy.

Dobrze piszesz-WNR3500L+tomato daje bardzo udany duet, do tego dodając modem ADSL2+ mamy sprzęt pod neostradę.


(slawex1983) #7

Kupiłem i się go pozbyłem. Od kilku już lat korzystałem z Netgeara DG834Gv3. Nie mogłem o nim powiedzieć absolutnie nic złego. Raz podłączony do prądu działał bez żadnych awarii, zwiech, zerwań połączeń itd.. Jednak zachciało się WiFi w standardzie n, gigabitu oraz usb, więc kupiłem DGN3500. Od razu okazało się, że model ten ma problem z ustanowieniem połączenia internetowego. Następnym problemem jest sporadyczne zawieszanie się WiFi. Na domiar złego po jakichś dwóch miesiącach wyzionął ducha. Oddałem go na gwarancje i dostałem nowy egzemplarz, niestety ze wszystkimi wadami poprzednika. Nowy działał około dwa tygodnie i znowu szlag go trafił. Nie chciałem więcej mieć z nim nic wspólnego, więc przepuściłem go przez komin i zamówiłem starego ale bardzo stabilnego DG834G. Nie mam nerwów na te cholerne gwarancje, użeranie się ze sprzedawcą, żeby oddał kase, a nie nowy towar. Nawet na allegro nie sprzedałbym tego gówna, żeby nie dostać negatywa. Jedyne godne zastosowanie DGN3500 to paliwo do pieca.