Rzuca mi stacją dyskietek

Lubię być zabezpieczony. Na wszelki wypadek hasła trzymam na dyskietce. Wpadł mi do głowy pomysł, żeby wyeksportowac listę kontaktów z gadu-gadu na dyskietkę (eureka :smiley: ). Wyeksportowała się - “Lista kontaktów została wyeksportowana” … Nie wyciągałem dyskietki …

Jednak w pewnej chwili zauważyłem, że stacja cały czas odczytuje dane z dyskietki tzn. przez około 5s odczytuje i na 2s przestaje i od nowa … Sprawdzam co mogło by z niej korzystać - wszystkie programy są wyłączone - nie ma takiego, który mógłby korzystać z floppy disk właśnie w tym czasie. Więc nie wiele myśląc wyciągnąłem dyskietkę w czasie tej 2sekundowej przerwy. Jednak skończyły się 2s i … Chrup trzask ! łubudu ! (Sound effects “monkey dance” - przyp. tłum. :smiley: :smiley: :smiley: ) i stacja cały czas chrupała i trzaskała dopóki nie zrestartowałem peceta … Robi mi się tak od czasu do czasu jak pracuję na dyskietce. Proszę o pomoc

P.S nie tylko na tej z hasłami

kup nowy napęd floppy to kwestia kilkunastu złotych (nawet się nie opłaca tego naprawiać)

Sorry, ale zle mi sie skojarzyło ;). Jak rzuca Ci stacją dyskietek to sie kryj juz nie jeden stracil tak zycie :stuck_out_tongue:

A tak na serio to takze polecam zmianę napedu. Z resztą, mozesz go wogole wymontowac. Mi jak sie przyda raz czy dwa na rok to góra. No jeszcze musze czasem zrobić format, bo z kompa korzysta tez moj brat :wink:

Witam.

Zapomnieliście, że może też to być wirus atakujący boot sektor (mbr), który siedzi na dyskietce i sie pakuje co jakiś czas na MBR dysku. Na wszelki wypadek przeskanuj jakimś porządnym antywirem, który skanuje boot sektor np.

http://housecall.trendmicro.com/houseca … t_corp.asp

Ale też skłaniam sięsądzić, iż po prostu wysłużyłeś floppa :).

PS. Dyskietke też przeskanuj :stuck_out_tongue:

A mi się wydaje, że to uszkodzona dyskietka HDD też tak miałem ale po wsadzeniu dobrej wszystko było OK