S.T.A.L.K.E.R. vs Crysis

Siemano niedawno się dowiedziałem, że gra S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Charnobyl ma nidługo trafić na półki sklepowe. Troszkę długo czekaliśmy ale wreszcie będzie można paść ze strachu przed monitorem. Tylko wydaje mi się że producenci tej wspaniałej gry zbyt długo zwlekali ponieważ nie długo ma wyjść Crysis gra “cudo” stworzona na silniku FarCry’a. TAkże moje pytanie która gra według was jest lepsza?? S.T.A.L.K.E.R. gdzie akcja toczyć się będzie w Ukrainie nie opodal elektrowni w Czernobylu czy może Crysis z akcją na tropikalnej wyspie. Zarzucam po jednym screenie z obu gier:

S.T.A.L.K.E.R.

fd8d3a66e063f009m.jpg

Crysis

1f28c98221178333m.jpg

A tak szczerze mówiąc polecam trailery na WP. Ponieważ zdjęcia nie oddają tego klimatu.

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 18:46

A i dodam jeszcze, że pod względem graficznym obie gry prezentują mniej więcej ten sam poziom. Ponadto obie gry mają bardzo ciekawe scenariusze chociaż moim zdaniem minimalnie wygrywa tutaj S.T.A.L.K.E.R.

Ja tam wole S.T.A.L.K.E.R’a :wink: Bardziej pasuje mi fabuła ;]

Ciekaw jestem oficjalnych wymagań sprzętowych obu gier 8)

Zdecydowanie Crysis.

Wg mnie ma też lepszą grafikę.

Myślę, że Crysis. S.T.A.L.K.E.R był tworzony do działania na DirectX 8.0 i 9.0, a 10 nikt nie myślał - można przeczytać o tym w najnowszym CD-ACTION. Ale przecież nie tylko grafika się liczy… Jednak myślę, że lepszy jest… będzie ;] Crysis, ponieważ będą tam także pojazdy, którymi będziemy mogli jeździć oraz większy teren rozgrywki.

S.T.A.L.K.E.R jest grą dobrą, ale w pojedynku z Crysisem raczej nie ma szans… :wink:

Pzdr. :mrgreen:

Ja wole Crysis jak wspomniałes gra “cudo” bije ona stalkera na łeb :wink:

w S.T.A.L.K.E.R. też można jeździć pojazdami a mapa zajmuje 20 km kwadratowych więc to nie jest mało.

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:24

A i oficjalne wymaganie gry Crisis.

Konfiguracja minimalna:

  • Procesor: Athlon 64 3000+/Intel 2,8 GHz

  • Karta graficzna: NVIDIA 6600/ATI X800 GTO (SM 2.0)

  • RAM: 768 MB/1 GB (Windows Vista)

  • HDD: 6 GB

  • Internet: 256 kbps i więcej

  • Nośnik: DVD

  • Wersja DirectX: DX9.0c z Windows XP

Konfiguracja rekomendowana:

  • Procesor: Dual-core (Athlon X2/Pentium D)

  • Karta graficzna: NVIDIA 7800 GTX/ATI X1800 XT (SM 3.0)

  • RAM: 1,5 GB

  • HDD: 6 GB

  • Internet: 512 kbps (128 kbps na upload)

  • Nośnik: DVD

  • Wersja DirectX: DX10 z Windows Vista

Przeczytaj CD-Action, tam już grali jako jedni z pierwszych na świecie…

Co do tych dwóch gier przypomina mi to pojedynek Far-cry kontra Half-Life 2

w którym wygrał HL2… Napewno zagram w Stalkera, wielkim plusem dla posiadaczy słabszych pc są wymagania tej gry, ma możliwość gry ze współpracą Dx8. I ogólnie ciekawie zapowiada się połączenie Fpsa z crpg. Co do Crysis, w końcu to DX10 więc nieporównujcie tych dwóch gier w kwestji grafiki…

Edit: Autor tematu mógł by dodać jeszcze S.T.A.L.K.E.R. : Shadow of Chernobyl.

przecież w nową bete już w milion ludzi grało.

wejdź na forum purepc.pl dział gry i zobacz ile userów ciacha.

zresztą proszę:

http://forum.purepc.pl/index.php?showto … 73&st=2400

przejrzyjcie sobie ostatnie strony. dużo screenów.

S.T.A.L.K.E.R. : Shadow of Chernobyl wersja beta tej gry od bardzo dawna jest na serwerach peer2peer.

I to wszytko legalnie? 8)

]

ale która?

bo jedna beta była już pod koniec 2003r. (spójrz na link, który podałem, na pierwszą stronę tematu)

te ostatnio wydane bety wyglądają już całkiem inaczej (ostatnie strony tematu).

szczerze powiedziawszy nie wiem, ale wydaje mi się, że tak.

twórcy tyle kazali czekać na gotową grę, więc chcą podgrzać atmosferę dając dostęp do wersji beta.

Warto zobaczyć: Szczególni niech popatrzą Ci co uważają, że Stalker ma gorszą grafę od Crysisa :smiley:

Filmik który widziałem już ze dwa lata temu:

http://www.youtube.com/watch?v=igEfp39C83Y

I ten nowszy:

http://www.youtube.com/watch?v=zxazX3GW … ed&search=

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla w złocie!

Data Premiery: 22 marca 2007 :smiley:

te filmiki ze STALKERA to tylko animacje. Jeśli zobaczycie filmiki jak ktoś gra to wtedy zobaczycie że grafika jest tam dość przeciętna. Crysis będzie mieć takie wymysły graficzne że aż głowa boli więc zbieram na nową karte grafiki :smiley: Już się nie moge doczekać Cysisa a na STALKERA już mi sie nie chce czekać bo już robie to od co najmniej 3 lat :confused:

http://www.youtube.com/watch?v=RHPWHYiPRsw

CryEngine2 Level Editor Demo :twisted:

STALKER wyszedł już a Crysis będzie lepsze… widzieliście wymagania Crysis ?? 8)

ludzie!

czy wy potraficie spojrzeć na coś innego niż tylko grafika? kto po 5 latach będzie wychwalał grafikę Crysisa czy STALKERa? liczy się przede wszystkim fabuła, klimat… te czynniki sprawiają, że ludzie wracają do danej gry.

oba tytuły na pewno odniosą sukces, a z ewentualnym porównaniem obu gier, radzę wstrzymać się aż do premiery tychże tytułów.

Ja zagram w obie gry (o ile komp pozwoli…) i wtedy ocenię. A na razie wygrywa S.T.A.L.K.E.R.