Safari dla Windowsa - poprawione błędy

(Monczkin) #1

Witam.

Zapewne większość wie, że Apple przygotowuje swoją flagową przeglądarkę Safari pod system operacyjny Windows.

Ostatnio pojawiła się nowa wersja, która wyeliminowała błędy przy jej uruchomieniu - przy próbie odpalenia wywalało błąd i raportowanie błędów. Problem był również przy próbie wpisywania tekstu w polach typu txt i próbie ich wysłania.

Najnowsza beta 3.0.2 wyeliminował te błędy i zachowuje się stabilnie, renderując w miarę przyzwoicie strony. Ma problem jeszcze z obsługą niektórych skryptów na stronach www, ale jest już znacznie lepiej niż było.

Safari jest dedykowana dla Windowsa XP i Visty, udaję się też jej instalacja na Win2k.

Czy ktoś używa innych systemów operacyjnych z rodziny Windows i czy możliwe jest jej używanie.

Nową wersję można zassać stąd :arrow: http://www.apple.com/safari/download/ - polecam wersję bez dodatków (QuickTime)

(Ramirez1) #2

Zainstalowałem Safari na Win XP Prof. SP2 i jest bug (błąd) nie wyskakuje Alert zabezpieczeń zaraz po instalacji i uruchomieniu Safari ani po restarcie kompa trzeba dodać samemu.Hm dla mnie by wystarczyło to Safari stronki które odwiedzam na co dzień chodzą bez problemu denerwujące jest tylko to ze przeglądarka ma problem z wczytywaniem www robi to wolno ale wybaczmy jej to i inne błędy na razie pewno będzie lepiej.No i jeszcze patent ze z pięć razy pisałem posta właśnie tego którego dokończyłem pisać w FF pozwoliło mi podczas 5-ciu prób napisać tylko nie całe słowo “Zainstalowałem” przed Safari długa droga do stabilności na Win XP dorzucam screena

36c33e003b789c9cm.jpg

(Monczkin) #3

Dziś (?) wyszła nowa wersja safari dla windows oznaczona numerem 3.0.3

Wersja działa stabilnie (przedostatnia zresztą też). Wyeliminowano błąd z pisaniem komentarzy. W poprzedniej tekst, to wysłaniu do zatwierdzenia (na przykładzie vortalu) był ucinany do kilku pierwszych znaków. Wersja dzisiejsza już tego błędy nie zawiera :slight_smile:

Testuję ją na won2k, choć jest dedykowana dla win xp i vista :wink:

Niestety, w dalszym ciągu jest beznadziejny rendering fontów na stronach www - są one rozmyte. Można próbować poprawić sytuację korzystając z opcji --> Edit --> preferences --> appearance --> font smoothing -->

Zachęcam do testowania :slight_smile:

http://www.apple.com/safari/download/

Update:

Widzę, że nie radzi sobie w dalszym ciągu z niektórymi skryptami java

na stronach www

Update2:

Dziwna sprawa, raz komentarze przechodzą w całości, raz nie. Zauważyłem, że ma to związek z używaniem polskiej pisowni…