Sagemcom F@st 2704 - Jak używać połączenia bezpośredniego w

Witam. Od kilku godzin jestem posiadaczem Sagemcom F@st 2704. Jestem klientem neostrady, ip mam więc zmienne. Przez ostatnie kilka lat używałem modemu Sagem F@st 800, więc jak się domyślacie nie mam żadnego doświadczenia w posługiwaniu się routerem. Problem polega na tym, że nie mogę się połączyć ze znajomymi w żadnej grze poprzez połączenie bezpośrednie. Wcześniej było tak… weźmy np. grę Heroes 3. Wchodziłem w multiplayer, wyświetlało mi się elegancko moje ip - 83.31… itd., hostowałem server, mój kumpel wpisywał moje ip i wszystko działało bez zarzutu. Teraz, zamiast normalnego IP wyświetla mi się to wewnętrzne (192.168.1.2) i za cholerę nie możemy się połączyć, nawet jeśli podam mu swoje zewnętrzne ip. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście doradzili mi co mogę z tym zrobić

P.S. Korzystam z internetu tylko na jednym komputerze poprzez kabel Ethernet. Nie wiem czy jest taka opcja ale byłoby miło gdyby dało się po prostu wyłączyć funkcje routera aby działał jak zwykły Sagem F@ast 800, z którym nigdy nie miałem żadnych kłopotów.

Poczytaj tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1867418.html