Samochód czy motor?

(Wojtanos) #1

Witam, jak każdy nastolatek kończący 18 lat staje przed wyborem. Samochód czy motor?

Ciągnie mnie motor, bo:

• mogę na nim jeżdzić bez prawka (np. 125 zarejestrowana na 50) - czyli 1000zł w kieszeni

• jest tańszy w OC oraz eksploatacji

Samochód, bo:

• moge nim jeżdzić w każdą pogodę

• moge przewieżć kilka osób oraz bagaż

• mniej narażony na złodzieji

Podawajcie kolejne wady i zalety obu maszyn i spróbujcie mnie do czegoś przekonać. Na prawdę nie wiem co wybrać...

(Karmazyn65) #2

Jeśli jesteś altruistą, to motor, bo szybko staniesz się dawcą świerzych narządów na przeszczepy.

Jeśli jesteś egoistą, to samochód.

:wink:

(Mateusz 931) #3

Tak po pierwsze to w wieku 18 potrzebny Ci motor albo samochód ?

ps ja bym wybrał samochód, inne argumenty: klimatyzacja, radio :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :mrgreen: :mrgreen: I ogólnie nie czuję pociągu do motorów.

(fiesta) #4

A świstak siedzi i zawija w sreberka.

(Skr3czu) #5

To ja się dołączę ;]

W lipcu kończę 18 lat czy mogę od razu zrobić prawko na motor ?

Bo ja czytałem takie coś:

• Trzeba mieć 22 lata.

• Trzeba mieć najpierw prawko na samochód.

• Trzeba mieć przejechane ileś tam kilometrów skuterem.

I nie wiem czy to jest prawda...

(Wojtanos) #6

Kompletna bzdura.

Jeśli masz powyżej 16 lat możesz zrobić prawo jazdy na motor kategorii A1 (motory o pojemności 125).

Jeśli masz powyżej 18 lat zdajesz dokładnie to samo prawko co wyżej, ale praktykujesz na mocniejszym motorze (kategoria A).

Kategorii A1 nieopłaca się robić. Jest multum ofert na allegro motorów o pojemności 125 przerejestrowanych na 50. Jak wiadomo, żeby jeżdzić na 50 trzeba mieć albo karte motorowerową albo ukończone 18 lat.

Więc najlepiej jest w wieku 18 lat kupić motor 125/50, bo kase, którą wydałbyś na prawko przeznaczysz na lepszy motorek ;]

Polecam Honde NSR :mrgreen:

(Majster1942) #7

Zal niedodaliście mojej ulubionej opcji :evil:

ja wybieram osobno :mrgreen: :twisted: ROWER RLZ :twisted:

(Marcin Kieszek) #8

http://www.naukajazdy.pl/aktualnosci/mo ... _2047.html

No to szybciutko napaleńcy :twisted:

(Wojtanos) #9

Czyli pozostaje samochodzik? ... :wink:

(sosen86) #10

to pierwszej poważniejszej kontroli lub pierwszego wypadku z twoim udziałem tylko że wtedy to będzie troszkę wiecej problemów

(Skr3czu) #11

Czekałem 18 lat na to, aby mieć prawko na motor, a jeszcze będę musiał czekać 6lat ... ;/

(Bambit) #12

jeśli ktoś ma już samochód to motor jako dodatek fajna sprawa ale posiadać tylko motor to nie bardzo tak na co dzień ; )

(Skr3czu) #13

Samochód jest "nieporęczny".Nie mam zamiaru nikogo, ani niczego wozić, jedyny minus jaki widzę dla motorka to pogoda :slight_smile:

(Wojtanos) #14

Czas zdementować pewne newsy :twisted:

http://www.prawojazdy.com.pl/index.php? ... d_news=761

Wtedy niby takie pewne, już za 3-4 miesięcy projekt wchodzi w życie, a tu:

Jednak się Nook załapiemy :mrgreen:

Wybieram motor, bo:

• w cenie starego grata masz dobry motor

• stać mnie na OC

• stać mnie na prawko kat. A (750zł)

• stać mnie na benzynkę

• w korkach śmiejesz się kierowcą w twarz

• bez problemowe parkowanie

• wrażenia z jazdy

(sosen86) #15

zwłaszcza zimą i deszczową i zimną jesienią :stuck_out_tongue:

(Olixxx94) #16

Nikomu już się nie chce zasuwać na rowerze?? Wystarczy mieć kartę rowerową i jazda :). ale jeśli już coś wybrać, to motor :slight_smile:

(sosen86) #17

ale wtedy to jakiś skuterek do 50 cm3 a na motorek to już trzeba prawko. a skuterek to bardzo fajna i dosyć tania. natomiast motore to już sporo droższa rzecz bo niestety same prawko też nie jest tanie

(fiesta) #18

Ale wtedy to tylko rowerek, bo na skuter do 50 cm3 to trzeba kartę motorwerową (dotyczy nieletnich).

8)

(D@widoS) #19

Mając 18 lat nie trzeba mieć karty :stuck_out_tongue:

(fiesta) #20

A czy ja pisałem o czymś innym ??

8)